"Марсіянські пейзажі": лиман на Одещині змінив колір. Фото та відео

"Марсіянські пейзажі": лиман на Одещині змінив колір. Фото та відео УСИ

Зоряна Бердник

Учені зміну кольору лиману аномальною не вважають

Куяльницький лиман в Одеській області змінив своє забарвлення – вода в ньому набуває різних відтінків рожевого залежно від кута зору.

Космічні краєвиди явище знімають і викладають у соцмережах одесити та гості Одещини, йдеться в сюжеті ТСН (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

Фотограф Юрій Макаліс зняв із дрона велогонку на схилах Куяльника. "Традиційна велогонка МТБ на схилах Куяльника. Дивовижні марсіянські пейзажі", – підписав він світлини на своїй сторінці у Facebook.

Залежного від того, з якого ракурсу дивитися, можна помітити різні відтінки – від іржавого до блідо-рожевого. За словами місцевих жителів, найкращий краєвид згори, тому радять милуватися рожевим лиманом із найближчого пагорба.

Пояснення незвичайного явища від учених

Науковці зміну кольору лиману аномальною не вважають. Кажуть, що таке відбувається час від часу, але зазвичай у серпні. Зміна забарвлення води лиману на рожевий колір стається через мікроорганізми, які живуть у солоній воді. У теплу пору року концентрація солі підвищується, і тоді в результаті цвітіння водоростей Dunaliella salina починає виділятися червоний пігмент.

"Ця водорість містить пігмент каротин, він дуже відомий за забарвленням моркви та буряку... Звичайно, красиво, це дуже такий привабливий факт, щоб туристи приїжджали… Це джерело якогось розвитку та скарб, який недооцінений", – прокоментував завідувач відділу українського наукового центру екології моря Олександр Гончаров.

Видання "УСИ" також опублікувало світлини свого фотокореспондента Владислава Швеця.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на території Одеського та Березівського районів, що на Одещині, створять національний природний парк "Куяльницький".

Нагадаємо також, що у квітні екоактивісти забили на сполох через забудову Куяльницького лиману. ЕкоПолітика розповідала про всі деталі скандалу.

Читайте також
Придунайському краю на Одещині загрожує опустелювання
Придунайському краю на Одещині загрожує опустелювання

Причиною є масштабне гідротехнічне втручання, підсилене зміною клімату

У світі зникло понад 80% прісноводної риби. До чого тут дамби та забруднення?
У світі зникло понад 80% прісноводної риби. До чого тут дамби та забруднення?

97% видів мігруючої риби вже перебувають під загрозою остаточного зникнення

Село під Одесою сповзає в море. Берегові укріплення відсутні
Село під Одесою сповзає в море. Берегові укріплення відсутні

Паркани деяких домогосподарств вже звисають над краєм обвалу

Світ відзначає Міжнародний день водних ресурсів 22 березня      
Світ відзначає Міжнародний день водних ресурсів 22 березня      

У світі настала ера глобального водного банкрутства, тож охорона вод – запорука збереження цивілізації