Де в Україні найбільше забруднювали повітря у 2020-му. Інфографіка shutterstock

Де в Україні найбільше забруднювали повітря у 2020-му. Інфографіка

Зоряна Бердник

Загалом ДЕІ виявила 220 підприємств-порушників

У Державній екологічній інспекції розповіли, що порушення допустимих показників викидів в атмосферу і забруднення повітря у 2020 році виявили відразу в кількох областях.

Дані про кількість промислових джерел забруднення атмосферного повітря за минулий рік Держінспекція надала у відповідь на запит видання "Слово і діло".

Загалом торік інспектори перевірили 936 підприємств, виявивши 220 порушників, які перевищували гранично допустиму норму викидів в атмосферу.

Лідером із промислового забруднення повітря стала Дніпропетровська область. Там 109 із 278 можливих об’єктів перевищували допустиму норму викидів у повітря, ще 16 підприємств ‒ технічні нормативи забруднення атмосферного повітря.

Другою за кількістю порушень виявилася Харківщина. В області інспектори зафіксували  перевищення нормативів гранично допустимих викидів на 14 із 45 можливих підприємствах. Ще один порушник не дотримувався технічних нормативів забруднення.

На третьому місці ‒ Чернівецька область із 12 підприємствами-порушниками. Водночас порушень технічних нормативів в області не виявили.

Слово и дело

Загалом за рік інспектори виявили 22 підприємства, які порушували технічні нормативи, та 36 пересувних джерел забруднення атмосферного повітря. Йдеться про транспортні засоби, рух яких супроводжується викидом в атмосферу забруднювальних речовин.

Зазначається, що в Полтавській та Херсонській областях, а також у Кримсько-Чорноморському окрузі та Азовській морській інспекції не виявили жодного порушення.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували ще один законопроєкт про викиди в повітря. ЕкоПолітика писала про те, що передбачає цей документ.

Читайте також
З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря
З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря

Шкідливі викиди в атмосферне повітря, зокрема оксиду азоту, є порушенням норм Закону України

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ
ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Понад 2,7 тис. український компаній підпадають під дію СВАМ при експорті продукції

У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників
У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників

NOAA оголосило, що викид вуглекислого газу у 2023 році піднявся на третє місце за 65 років ведення записів