"Сліпе копіювання європейських норм": Каленков розкритикував доопрацьований законопроєкт №4167 shutterstock

"Сліпе копіювання європейських норм": Каленков розкритикував доопрацьований законопроєкт №4167

Маргарита Шевченко

Він звернувся до нардепів з двома запитаннями

У доопрацьованому законопроєкті №4167 "Про промисловому забрудненні" заплановані свідомо нездійсненні вимоги для української промисловості.

Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков. На своїй сторінці в Facebook він зазначив, що ухвалення документа в поточній редакції призведе до корупції в величезних масштабах (щоб подивитися відео, доскролльте до кінця сторінки).

"При переході на європейські екологічні норми, в Україні підприємствам пропонують в короткі терміни без підтримки держави провести всі необхідні зміни. В Європейському Союзі процес переходу зайняв десятиліття, наприклад у Словаччині він склав 17 років, у Польщі — 20 років. Крім того, багато підприємства в цих країнах досі користуються відтермінуванням щодо виконання цих жорстких екологічних нормативів. При цьому ЄС виділяв на ці заходи десятки мільярдів євро", — сказано в повідомленні.

Він вважає, що при створенні законодавчої бази варто враховувати специфіку економіки України, а не сліпо копіювати закони ЄС.

"Цей законопроєкт він тільки опосередковано про екологію. Насправді законопроєкт про економіку і модернізацію. Я представляю металургів і гірників України — компанії, які вже давно стали глобальними і ведуть відповідальну політику і вкладають в екологію навіть під час кризи. Нам ставлять умову, що ми повинні пройти шлях, який європейські підприємства проходили десятки років, починаючи з 90-х років. Нам це все пропонують в зім'ятому режимі пройти за чотири роки. Це просто неможливо. А неможливі умови це дуже хороші підстави для корупції", — заявив експерт в коментарі телеканалу "Україна 24".

Він зазначив, що українські підприємства виступають за екологізацію, але на тих самих умовах, що і європейські підприємства.

"Є хороші прецеденти країн Східної Європи, які адаптували своє законодавство до європейського. По-перше, у них оцінки зовсім інші. Частина країн, які вступили в ЄС в 90-х, досі продовжують адаптуватися до встановлених законом положень. І друге, вони отримують величезні кошти із загальноєвропейського бюджету. Нам, зрозуміло, можна розраховувати тільки на свої кошти", — повідомив Каленков.

Він звернувся до нардепів з двома питаннями:

  1. Той графік, який пропонується цим законопроєктом він реальний чи ні? Багато підприємств знають не з чуток про промисловість як про реальний сектор економіки.
  2. Де в пояснювальній записці оцінка необхідних обсягів інвестицій? Її ніхто не робив тому, що навіть у нашій галузі за скромними підрахунками — десятки мільярдів євро.

"І що ж вийде у підсумку, якщо буде таки ухвалено цей закон. Наші підприємства будуть змушені йти до чиновників і показувати, доводити, що у них немає коштів, або ці кошти з'являться протягом довшого періоду. І тоді чиновники зможуть викручувати руки — це якраз та сама можливість для корупції про яку, кажуть всі, зокрема EBA", — підсумував президент" Укрметаллургпрома".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що 16 лютого Верховна Рада провалила скандальний законопроєкт "Про промислове забруднення".

Документ вкрай негативно сприйняли представники бізнесу. Зокрема, документ розкритикували в Європейській бізнес-асоціації, "Укрметаллургпромі" та Федерації роботодавців України.

Напередодні ЕкоПолітика проаналізувала текст законопроєкту №4167, який після провалу в Раді допрацювали до повторного першого читання.

Читайте також
Стали відомі 3 головних оновлення у Директиві ЄС щодо промислового забруднення
Стали відомі 3 головних оновлення у Директиві ЄС щодо промислового забруднення

У країн Євросоюзу є 22 місяці на імплементацію нових норм та підходів

НДТМ та інтегровані дозволи: як в ЄС проводили екомодернізацію промисловості
НДТМ та інтегровані дозволи: як в ЄС проводили екомодернізацію промисловості

Перехід підприємств Євросоюзу на нові екологічні рейки триває вже не перший десяток років

Як підприємству отримати інтегрований довкіллєвий дозвіл: у Міндовкіллі розповіли
Як підприємству отримати інтегрований довкіллєвий дозвіл: у Міндовкіллі розповіли

Його впровадження передбачене євроінтеграційними зобов’язаннями України

Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets
Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets

Це стосується як часової, так і економічної компоненти екомодернізації