ПрАТ "Запорізький абразивний комбінат" завершило екомодернізацію аспіраційної установки АУ-16, а саме заміну апаратів з мокрою системою пиловловлення на картриджні фільтри, за близько 1 мільйон гривень.
Модернізація цієї та інших установок дозволила зменшити викиди в повітря більш ніж у чотири рази, а також обсяг скидів у річку на 3% (на 6,5 тисячі м3) та позбутися утворення промислових відходів шламів, йдеться в пресрелізі компанії.
З 2020 року підприємство модернізувало дві аспіраційні установки АУ-13 та АУ-14 у цеху №62, а також газоочисну установку печі №1 та №2 цеху №2. Загальна вартість модернізації сягнула 22 мільйонів гривень, з яких 2,5 мільйона гривень – екомодернізація АУ-13 та АУ-14. Фільтри на АУ-13 та АУ-14 вловлюють близько 98% пилу, який повторно використовують у виробництві.
Підприємство планово впроваджує реконструкцію аспіраційного устаткування с заміною різних систем пиловловлення на сучасне ефективне обладнання. Так нові рукавні та картриджні фільтри установок з тканинною фільтрацією дозволяють:
- не використовувати воду на пиловловлювачах та, як наслідок, позбутися шламових стоків;
- збільшити ступінь уловлення пилу та знизити викиди в атмосферу;
- збільшити обсяги повторного використання вловленого пилу в абразивному виробництві.
Модернізація проводиться поетапно без зупинки виробництва. Наразі вже встановлено 82 апарати з тканинною фільтрацією на 25 аспіраційних установках.
“Раніше на цих аспіраційних установках використовувалися апарати з мокрою системою пиловловлення. Тобто, на очисні установки подавалася вода, за допомогою якої вловлювався пил, який надалі у вигляді шламу йшов на водоочисні споруди комбінату”, – розповів виконуючий обовʼязки начальника управління Дмитро Слюнін.
Він пояснив, що тепер на кожній АУ встановлено два картриджні блоки, що містять по 12 елементів. Ці фільтри здатні вловлювати 99,9% пилу, а ефективність АУ-13 та АУ-14 після реконструкції сягає 98%. Наразі викиди комбінату сягають 22-24 мг/м3, при допустимій нормі до 50 мг/м3.
“Фахівцям комбінату вдалося досягти практично максимально можливих показників повного очищення, – підкреслив Слюнін. – Компанія взяла курс на екомодернізації та рухається до зменшення викидів."
Він розповів, що заміна попередніх апаратів пиловловлення також дозволила зменшити обсяги скидів в річку Мокра Московка. Адже вода більше не використовується, а шлами – не утворюються.
Слюнін додав, що підприємство планує також впровадити систему безперервного моніторингу викидів від печей №1 та №2 цеху №2.
Компанія є єдиний виробник шліфувальних матеріалів в Україні та один з найбільших виробників абразивів у Східній Європі.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, компанія з виробництва залізорудних окатишів Ferrexpo посилила цілі декарбонізації, а саме планує скоротити викиди вуглецю Scope 1 та 2 на 50% до 2030 року та Scope 3 на 10%. Загальні капітальні витрати на декарбонізацію до 2050 року оцінюються у $3,3 мільярда.