Жителі львівської дев'ятиповерхівки в Сихівському районі модернізували її за державною програмою "Енергодім".
Ідеться про 30-річний будинок з ОСББ “Наш дім 8”, інформує пресслужба Фонду енергоефективності.
Будівля із двома під'їздами, у яких розташовано 72 квартири, була старою та мала численні проблеми. Зокрема, до енергомодернізації будинок втрачав дуже велику кількість тепла через міжпанельні шви, старі вікна та неізольовані труби. Окрім того, у ньому протікав дах.
Основні показники проєкту
Загалом проєкт обійшовся в 4,8 млн грн, з яких близько 3,4 млн грн — це грант за програмою “Енергодім”.
Власний внесок співвласників загалом становить 1,4 млн грн.
Вартість робіт на кожну квартиру — 271,73 грн/м2, або 16 304 грн для квартири площею 60 кв./м2.
Тривалість проєкту — 15 місяців (03.2020-06.2021).
Які енергозаходи провели
Співвласники обрали пакет заходів Б “Комплексний”, за яким:
- встановили автоматичні (балансувальні) клапани;
- облаштували індивідуальний тепловий пункт;
- утеплили трубопроводи системи теплопостачання та гарячого водопостачання;
- утеплили фасад будинку.
Скільки тепер заощаджують на комуналці
“Ми підрахували, що завдяки модернізації економити можна на опаленні 400 грн щомісяця з розрахунку кожної квартири, тобто за пів року 2400 грн, а це дасть змогу покрити витрати на модернізацію. Цікаво, що вже беручи участь у програмі, сусідка зателефонувала навмання до майстрів із клаптикового утеплення за оголошенням в інтернеті. З'ясувалося, що для трикімнатної квартири це коштує 31 тисячу грн. А ми за 17 тисяч не лише утеплили будинок, а ще й підвал, горище та зробили по периметру нові парапети”, — розповіла голова ОСББ “Наш дім 8” Орися Шмега.
Інші заощадження
Прогнозована економія, яку розрахував енергоаудитор, сягатиме 204,9 тис. кВт∙год/рік, або 258,6 тис. грн/рік. Отже, споживання енергії може скоротитися на 18,3%.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 52,3 тонни/рік.
За розрахунками енергоаудитора, уже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 48,7 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або 2,9 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м2.
Раніше ЕкоПолітика вже розповідала про проєкти з енергомодернізації будинків. Зокрема, у результаті термомодернізації панельний 20-річний будинок у Рівному став схожим на новобудову. А в Києві мешканці багатоповерхівки здали дах будинку в оренду під сонячні панелі.
Не так давно в Чернігові мешканці багатоповерхівки, якій понад 57 років, модернізували її до невпізнання. Долучилися до програми "Енергодім" й у Львові та Луцьку.
Також українцям роз'яснили, як отримати компенсацію витрат на енергоефективність.