Екологи-експерти Української природоохоронної групи (UNCG) зберегли від заліснення 5000 га надзвичайно цінних степових угруповань на півострові Чонгар і на острові Куюк-Тук у Херсонській області.
Про це йдеться на сайті Української природоохоронної групи (UNCG).
Зазначається, що робоча група з наукового супроводу дослухалася до природоохоронної громадської організації й вилучила ці території з планів лісорозведення.
Напередодні активісти наголосили, що 100% площі зазначених ділянок належать до Смарагдової мережі Європи, до водно-болотних угідь міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцією. Окрім того, ці території зарезервовані для розширення нацпарку "Азово-Сиваський" згідно з Програмою перспективного розвитку заповідної справи в Україні, що схвалена Верховною Радою.
Тож тепер на цих ділянках за участю представників UNCG створюватимуть нові території природно-заповідного фонду.
Нагадаємо, що для виконання указу президента про масштабне заліснення було створено робочу групу з наукового супроводу, яка має допомогти не нашкодити степам під час створення нових лісів. Окрім представників лісової галузі та Міндовкілля, до робочої групи ввійшли науковці Української природоохоронної групи, які проаналізували степи Херсонщини та внесли свої пропозиції.
"Першими до нас звернулися лісівники Херсонщини, надіславши на аналіз лісокультурний фонд у межах Гайовського, Чонгарського, Чаплинського та Новотроїцького лісництв ДП "Каховське ЛМГ". На щастя, цього року наші експедиції охопили саме той регіон, де заплановано посадки нових лісів, тому аналіз вийшов більш як обґрунтований", − сказав голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк.
Під час аналізу земельні ділянки поділилися на дві контрастні групи:
- ділянки, що не відіграють важливої ролі для збереження біорізноманіття (орні землі, деградовані землі тощо);
- ділянки, що зайняті надзвичайно цінними степовими угрупованнями на півострові Чонгар та острові Куюк-Тук.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екологи розповіли, у яких областях України торгують землями заповідного фонду.
Нагадаємо, що 15 липня Верховна Рада України не ухвалила в першому читанні законопроєкт №4461 "Про території Смарагдової мережі".