Дороги з пластику вже не перший рік будують по всьому світу – такі проекти є в США, Бразилії, Іспанії, Південній Кореї, Туреччини, Норвегії та Естонії. Тепер цю екологічну ініціативу впроваджують і в Азербайджані: країна має намір побудувати 1690 км доріг із застосуванням відходів. Про це пише Україна Будівельна.
Для того щоб прокласти заявлені 1690 км траси, знадобиться понад 500 тонн пластикових відходів. В середньому на кожному кілометрі "покладуть" понад 740 тисяч поліетиленових пакетів. Для будівництва будуть використані матеріали, які не можна утилізувати за допомогою вторинної переробки. На це планується витратити 1 млн фунтів стерлінгів.
Будівництвом дороги з пластику займатиметься шотландська компанія MacRebur, відома своїми екологічними проектами. Компанія стверджує, що новітня технологія забезпечить підвищення міцності доріг на 60%, а терміну служби – в 10 разів.
Світовим лідером за технологією створення "пластикових" доріг є Індія. Фактична довжина індійських доріг з використанням інноваційної технології виробництва вже більше 100 тисяч км. Таке покриття тримається міцніше ніж звичайний асфальт, зменшує витрати на дороги та вирішує питання індійської сміттєвої кризи.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що поліетилен із McDonald’s почали використовувати повторно: з нього виготовляють пакети.