Світлана Берзіна

Голова Всеукраїнської громадської організації "Жива планета"
Світлана Берзіна
Світлана Берзіна 2

З листопада 2016 року й понині – голова громадської ради при Міндовкілля; з 2007 року – міжнародна аудиторка систем управління якістю та екологічного управління; експертка Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) з питань сталого споживання та виробництва, екологічної сертифікації та маркування.

У 2003 році заснувала структурний підрозділ ГО організації "Жива планета" – Центр екологічної сертифікації та маркування. Нині Центр є єдиним в Україні органом з екологічної сертифікації та маркування І типу, компетентність якого визнана на державному і міжнародному рівні шляхом акредитації.

У 2005 році згідно з наказом Держспоживстандарту від 11.03.2005 р. № 64 обійняла посаду заступниці голови національного технічного комітету стандартизації ТК 82 "Охорона довкілля". Також є уповноваженою представницею України (focal point) в технічному комітеті Міжнародної організації стандартизації TC/ISO 207 "Системи екологічного управління".

З 2010 року і понині – членкиня Колегії Державної екологічної інспекції України.

У 2012 році стала співзасновницею щорічного Міжнародного форуму для сталого розвитку GREEN MIND (у партнерстві з Торгово-промисловою палатою України і Міністерством екології та природних ресурсів України). З 2019 року GREEN MIND змінює формат на Платформу для сталого розвитку бізнесу, що формується з різноманітних заходів за участю представників влади, бізнесу, науковців, експертів та громадськості.

Є членкинею кількох міжнародних організацій, авторкою численних публікацій у сфері технічного регулювання, охорони довкілля та промислової екології; систем екологічного управління, а також керівницею розробок понад 100 технічних регламентів і стандартів у сфері безпеки, захисту довкілля, енергозбереження і ресурсоефективності, оцінювання життєвого циклу.

Спеціалізується на питаннях: сталого розвитку, адаптації законодавства України до права ЄС, зеленої і циркулярної економіки, економічних інструментів у державній екологічній політиці, промислової екології, хімічної безпеки, управління відходами, ресурсоефективності і більш чистих технологій виробництва, екологічної сертифікації та маркування, органічного виробництва.

Читайте також Всі новини
Чим займаються лідери екологічного фронту у час війни
Чим займаються лідери екологічного фронту у час війни

Хтось годує тварин, а хтось мобілізував всі ресурси на потреби військових

Чого очікують експерти та бізнес від екологічної політики України у 2022-му?
Чого очікують експерти та бізнес від екологічної політики України у 2022-му?

Серед ключових напрямків, на яких наголошують стейкхолдери: зміни до закону "Про охорону навколишнього природного середовища", реформа системи екоконтролю, управління відходами, СВАМ та "Смарагдова мережа"