Зоозахисники закликають депутатів заборонити цирки з тваринами shutterstock

Зоозахисники закликають депутатів заборонити цирки з тваринами

Катерина Бєлоусова

57% українців підтримують ідею заборони цирків з тваринами

Зоозахисники закликають депутатів поставити законопроєкт 5409 на голосування в прохідну частину, щоб заборонити цирки з тваринами в Україні.

І хоч на локальному рівні у 30 містах пересувні цирки з тваринами заборонені, звірі продовжують виступати у державних, повідомляє UAnimals у Facebook.

Щороку в Україні експлуатують сотні різних звірів, яких утримують в жахливих умовах. Їх дресирують за допомогою батогів та електрошокерів.

Усе це спричиняє великий стрес та ризик нападу тварин на глядачів та дресирувальників.

Нове опитування Kantar Ukraine показало, що 57% українців підтримують ідею заборони цирків з тваринами, а проти відповідної ініціативи виступають 22% респондентів.

При Міністерстві культури та інформаційної політики України була створена робоча група, членами якої були активісти UAnimals, науковці-зоологи та представники цирків. Групі вдалося знайти притулки та нові домівки для всіх тварин, де вони спокійно будуть відновлюватись та доживати життя, після заборони їх використання у цирках.

Останнім кроком стане голосування депутатів за законопроєкт 5409 про заборону цирків з тваринами в Україні.

“Ми закликаємо Руслана Стефанчука нарешті знайти 5 хвилин для гуманності та поставити законопроєкт 5409 на голосування в прохідну частину”, – пише UAnimals.

46 країн, серед яких 26 європейських, вже заборонили розваги з тваринами і активісти сподіваються, що незабаром Україна стане наступною.

Нагадаємо, екокомітет підтримав законопроєкт про заборону використання тварин у цирках.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, рада директорів державних циркових підприємств України закликала парламент не ухвалювати законопроєкт № 5409 про заборону вистав за участі тварин.

Читайте також
В Бородянці через халатність загинуло 335 собак: зоозахисники вимагають покарання
В Бородянці через халатність загинуло 335 собак: зоозахисники вимагають покарання

Співробітники не відкрили вольєри, не розсипали корми, не дозволили тваринам вільно гуляти на огороджений парканом території притулку