Значна частина Антарктиди неминуче розтане – дослідження

Значна частина Антарктиди неминуче розтане – дослідження

Катерина Бєлоусова

Науковці називають те, що зараз відбувається на планеті повільним колапсом, який неможливо зупинити

Дослідження Британської антарктичної служби показало, що незалежно від того, наскільки світ скоротить викиди вуглецю Західно-Антарктичний льодовиковий щит неминуче розтане протягом, ймовірно, кількох століть.

Це призведе до підвищення рівня моря на 1,8 метра, що значно змінить життя майбутніх поколінь, повідомляє Independent.

Зазначається, що скорочення викидів матиме обмежений вплив на потепління океану.

Дослідження з комп’ютерним моделюванням показало, що саме західна частина Антарктиди, особливо поблизу моря Амундсена, піддається найбільшому ризику танення від нагрівання океану. Саме в цій частині знаходиться льодовик Туейтс, який тане так швидко, що отримав назву "льодовик Судного дня".

“Ця частина Антарктиди приречена, – сказав науковець із льоду Каліфорнійського університету Ерік Рігно, який не брав участі в дослідженні. – Шкоди вже завдано".

Провідна авторка дослідження Кейтлін Нотен наголосила, що світ вже потеплішав приблизно на 1,2°C з доіндустріальних часів. Окрім того, протягом більшої частини літа 2023 року потепління перевищило позначку 1,5°C.

Вона зазначила, що через 100 років світ може не просто зупинити викиди, але й змінити рівень вуглецю в повітрі та тенденції глобального потепління. Але те, що зараз відбувається на планеті – повільний колапс, який неможливо зупинити, принаймні в цьому столітті.

На її думку, західну частину Антарктиди не вдасться врятувати. Це призведе до підняття рівня моря на 1,8 метра. Це повільний процес, який триватиме протягом наступних кількох сотень років до 2300-2500 років. Однак якщо танення льоду вдасться уповільнити на 2000 років – людство може адаптуватися.

"Коли мова йде про зміну клімату, нам потрібна сміливість, а не надія. Сміливість – це рішучість досягти успіху без впевненості в щасливому кінці", – процитувала Нотен колишню вчену NASA Кейт Марвел.

Нагадаємо, вчені, що досліджують Антарктиду, виявили, що вільні від льоду площі потенційно збільшаться на 17 000 км2 до 2100 року, що призведе до колонізації рослин.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Антарктиді площа морського льоду скорочується з безпрецедентною швидкістю і, попри середину зими, деякі ділянки оголилися в тих місцях, де раніше такого не спостерігалося.

Читайте також
Світовий банк має намір виділити $150 млрд на кліматичні проєкти
Світовий банк має намір виділити $150 млрд на кліматичні проєкти

Фінансова установа минулого року надала країнам, що розвиваються, $43 млрд на боротьбу зі змінами клімату

24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день
24 жовтня відзначають Міжнародний день дій на захист клімату: що варто знати про цей день

Війна в Україні, окрім людських втрат і руйнувань, має значний вплив на довкілля та зміну клімату

Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео
Планету продовжує “штормити”: у Сахарі за добу випала річна кількість опадів. Відео

Це рідкісне явище захопило місцевих жителів і туристів, які спостерігали за стрімкими потоками води у пустелі

Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла
Через зміну клімату Амазонка рекордно обміліла

Низка посух перетворила деякі ділянки могутньої водної артерії на мілководні басейни завглибшки лише кілька десятків сантиметрів