Антарктида вкриється квітами до 2100 року – вчені

Антарктида вкриється квітами до 2100 року – вчені

Катерина Бєлоусова

У 2022 році температура протягом трьох днів була на 39°C вище норми

Вчені, що досліджують Антарктиду, виявили, що вільні від льоду площі потенційно збільшаться на 17 000 км2 до 2100 року, що призведе до колонізації рослин.

Наразі лише 1% території Антарктиди придатний для життя квіткових рослин, однак до 2010 року вона збільшитися втричі, повідомляє ScienceAlert.

Зазначається, що у в Антарктиді фіксують рекордне скорочення площі морського льоду. У 2022 році континент охопила найбільша хвиля спеки – у березні температура протягом трьох днів сягала -10°C, що на 39°C вище за норму. 

За прогнозами вчених, у майбутньому березневі температури в Антарктиді небезпечно наблизяться до точки танення.

В матеріалі розповіли, що зараз на континенті росте лише 2 види квіткових рослин – антарктичний волосяник (Deschampsia antarctica) та антарктичний перловник (Colobanthus Quinsis). Протягом 2009-2018 років тепліші весни та літо призвели до того, що темпи зростання цих рослин збільшилися на 20%.

"Ми знаємо, що будуть тисячі квадратних кілометрів нової території, вільної від льоду, а високі температури та додаткова доступна вода створять нові середовища існування, придатні для колонізації, що принесе користь одним видам, а іншим ні", — пояснила біологиня з Британської антарктичної служби Джасмін Лі.

Вона додала, що більш м’який клімат також знизить бар’єр для вторгнення чужорідних видів рослин і тварин.

Нагадаємо, в Антарктиді наприкінці 2022 року загинуло близько 10 000 пташенят імператорського пінгвіна через зміну клімату, а саме аномальне танення морського льоду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Зімбабве через масштабну посуху на тлі зміни клімату слони, буйволи та низка інших тварин почала мігрувати у сусідню Ботсвану.

Читайте також
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки

На їхню реалізацію будуть потрібні значні кошти

80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату
80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату

Ще більше – 86% – бажають, щоб їхні країни відкинули геополітичні розбіжності і працювали разом над питаннями, що впливають на нашу планету