У селі Підгірці, що на Київщині вже п'ятий місяць місцеві жителі скаржаться на постійний сморід. Днями рівень сірководню в повітрі складав 0,034 мг/м3, і це при тому, що H2S навіть на рівні 0,004 мг/м3 вже відчутно б'є по органолептиці.
Про це повідомив Сергій Кравченко, староста Козинської селищної ради Обухівського району Київської області на сторінці у Facebook.
Причина неприємного запаху — сусідство з полігоном ТПВ №5, на якому з червня розпочалась рекультивація. Тоді міська влада анонсувала про намір перетворити полігон на екологічно безпечний об’єкт і здійснювати рекультивацію відповідно до європейських практик. Натомість вже 5 місяців на першій карті, яка нібито в процесі рекультивації, старе сміття лише переміщується і не укривається, — стверджує Кравченко.
“Розколупали старе сміття з глибин полігону в одному місці — розтягнули тонким шаром на велику площу. Напевне, щоб більше отруйного смороду вивітрилось! Розколупали в іншому місці — знову на те саме місце тонким шаром! Совість взагалі є у власників та утримувачів полігону? Чи це умисне випробовування на стійкість терпіння громади?”, — написав посадовець.
Про небезпеку сірководню можна ознайомитись на офіційному сайті Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що головне сміттєзвалище Києва тимчасово припинило роботу через проведення слідчих дій СБУ.