Біля Києва почалася рекультивація скандального сміттєвого полігону Facebook / Петро Пантелеєв

Біля Києва почалася рекультивація скандального сміттєвого полігону

Олекса Франко

Полігон ТПВ першим в Україні перетворять на екологічно безпечний об’єкт

Київська міська влада розпочала в Підгірцях рекультивацію полігону для сміття № 5, який відпрацював близько 35 років. Його мають намір закрити й перетворити на екологічно безпечний об’єкт.

Про це під час інспекції робіт на полігоні повідомив заступник голови Київської міськадміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв у Facebook. За його словами, це вперше в Україні здійснюється рекультивація полігону в таких масштабах і відповідно до європейських практик.

Він зазначив, що загальна площа сміттєвого полігону – 65 га. Він складається із двох ділянок – карт полігону.

"Нині розпочато рекультивацію ділянки № 1, яка виконуватиметься двома етапами: технічним і біологічним. Технічний етап — це розроблення технологічних, будівельних заходів, рішень і конструкцій для влаштування захисних екранів поверхні полігону, підпірної стінки, систем збирання і направлення на очищення фільтрату, відведення поверхневих стічних вод", — пояснив Петро Пантелеєв.

Водночас біологічний етап рекультивації передбачає агротехнічні та фітомеліоративні заходи, спрямовані на відновлення порушених земель.

Також у 2015 році міська влада відновила систему переробки фільтрату – "ROCHEM UF – Systeme GmbH" (німецьке виробництво), яка не працювала із 2012 року. Нині потужність системи переробки фільтрату збільшено з 200 до 950 куб. м на добу.

До будівельно-монтажних робіт із реконструкції та рекультивації залучають кращих українських та міжнародних фахівців – обстеження полігону здійснили експерти Федерального міністерства Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки.

Раніше ЕкоПолітика писала, що найбільше сміттєзвалище в Україні – полігон побутових відходів №5 у Підгірцях (Київська область) – до кінця 2021 року припинить прийом сміття. Його закриття й рекультивацію підтвердив новий склад депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київської міської ради.

Також стало відомо, як відбуватиметься реконструкція сміттєвого полігону в Підгірцях.

Ще раніше головна редакторка журналу "Мандри" Леся Москаленко заявила, що на сміттєвому полігоні № 5 за три роки не встановили обіцяного обладнання для переробки фільтрату.

Читайте також
На Київщині сміттєвий полігон отруює мальовниче озеро. Відео
На Київщині сміттєвий полігон отруює мальовниче озеро. Відео

Попри всі норми звалище розташоване впритул до житлової зони та дитячого садочка

Річка на Київщині змінила колір, а на її поверхню сплило 300 мертвих риб. Фото
Річка на Київщині змінила колір, а на її поверхню сплило 300 мертвих риб. Фото

Для встановлення причин замору риби спеціалісти відібрали проби води

Місто на Київщині оповив густий отруйний смог
Місто на Київщині оповив густий отруйний смог

Викиди в атмосферне повітря йшли із заводу "Торгмаш"

Поблизу Бучі в річку Кізку викинули небезпечні хімікати: фото та відео 
Поблизу Бучі в річку Кізку викинули небезпечні хімікати: фото та відео 

До розчистки річища Кізки залучили екоактивістів, рятувальників ДСНС та поліцію