Жителі Донбасу забили на сполох через нестерпний запах води з-під крана Pexels

Жителі Донбасу забили на сполох через нестерпний запах води з-під крана

Олена Яценьо

У мережі поширилася інформація про забруднення річки Сіверський Донець

Кілька днів серед населення низки міст Донецької та Луганської областей ширилися чутки про отруєну й непридатну для вживання питну воду, а самі люди скаржилися на аптечний запах води з-під крана.

Лабораторна служба КП "Компанія "Вода Донбасу" зробила заяву, у якій пояснила ситуацію. На офіційному сайті постачальника зазначено, що було взято проби в річці Сіверський Донець для визначення складу води.

Спільно з представниками Північнодонецького басейнового управління водних ресурсів фахівці з якості води компанії "Вода Донбасу" відібрали проби для визначення вмісту пестицидів та амонію у воді річки.

Також у підприємстві додали, що вживають усіх можливих заходів для забезпечення підготовки питної води необхідної якості та з'ясування причин екологічної ситуації, що призвела до погіршення якості води в річці Сіверський Донець.

"Технологічний режим роботи фільтрувальних станцій був скоригований для забезпечення доведення якості питної води до вимог ДержСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною" – поряд ыз первинним хлоруванням вводиться перманганат калію та активоване вугілля", – запевнили комунальники.

Попри неприємний запах, вода згідно з результатами досліджень відповідає своїм хімічним властивостям і нормам.

Варто зазначити, що річка Сіверський Донець протікає через Харківську, Луганську та Донецьку області. Вона є сьомою за величиною рікою в країні та найважливішим джерелом прісної води на Сході України.

Серед міст, жителі яких поскаржилися на нестерпний запах води, є ті, що розташовані як на підконтрольних Україні територіях, так і на окупованих. Зокрема, ідеться про такі населені пункти: Краматорськ, Бахмут, Горлівка, Слов'янськ, Покровськ, Маріуполь, Дружківка та інші.

Зазначимо, що днями в месенджері "Вайбер" з анонімних номерів поширювалася недостовірна інформація про нібито забруднення води, яку КП "Харківводоканал" бере в річці Сіверський Донець для подачі до будинків харків'ян. Проте в підприємстві повністю спростували ці чутки.

"Шановні харків'яни! Просимо вас ігнорувати повідомлення про нібито непридатну для споживання воду та не поширювати їх далі, як просять автори цієї дезінформації", – зробили заяву комунальники.

Там уточнили, що лабораторія санітарно-епідеміологічного контролю якості води "Харківводоканалу" постійно проводить моніторинг якості води, що подається харків'янам.

Як писала ЕкоПолітика, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька розповіла, що фосфати, які потрапляють в українські ріки й озера, перетворюють воду в них на "мертву".

Читайте також
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС

Це один із кроків для створення ефективної державної системи контролю стану навколишнього середовища

Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені
Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені

Дослідники попереджають, що наслідки будуть ще більш катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів

Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини
Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини

Порівняно з минулим місяцем, якість води у 5 річках покращилася, у 4 – погіршилася

Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод
Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод

Вона встановлює технічні специфікації для хімічного аналізу та моніторингу стану води та актуалізації функцій суб’єктів моніторингу вод