Звіті Міжнародної фінансової корпорації (IFC) показав, що використання зелених технологій у виробництві цементу допоможе зменшити викиди на 20%, що сприятиме декарбонізації будівельного сектору.
Звіт охоплює два найбільших джерела викиді у секторі, а саме споживання енергії будівлями та виробництво будівельних матеріалів, повідомляє Environment+Energy Leader.
У звіті “Building Green: Sustainable Construction in Emerging Markets” вказано, що на будівельні ланцюжки створення вартості припадає близько 40% світових енергетичних і промислових викидів. Без значних заходів декарбонізації вони можуть зрости на 12,8% до 2035 року, порівняно з 2022.
В IFC наголосили на загальній потребі відмови від вугілля. Адже поєднання використання біомаси, відходів і палива на основі промислових залишків з енергією вітру та сонця може зменшити викиди при виробництві цементу на 20%.
Зазначається, що, окрім цементу, важливим будівельним матеріалом є сталь. Використання чистого кисню в доменних печах для зменшення споживання вугілля може знизити викиди від при її виробництві на 15%-20%. Також значні переваги матиме використання зеленої сталі.
“Технологія зеленого водню та уловлювання вуглецю були відзначені як довгострокові рішення для декарбонізації будівельних матеріалів”, – йдеться у матеріалі.
У звіті підкреслили, що зменшити викиди будівельного сектору без значних фінансових витрат допоможуть заходи з енергоефективності, електрифікація та перехід на відновлювану енергію. Адже близько половини викидів у будівельній галузі надходять від опалення, охолодження та живлення будівель
В IFC також запропонували стратегії впровадження енергоефективного дизайну, зокрема:
- зовнішнє затінення;
- орієнтація будівель на сонце;
- світловідбиваюча фарбу;
- розумні системи опалення та охолодження;
- використання теплових насосів.
Зазначається, що між фінансовими ринками розвинених країн та тих, що розвиваються, існує значна прогалина в інвестиціях. До 2035 року їм потрібно $1,5 трильйона інвестицій на озеленення будівельного сектору. Розмір загальних світових інвестицій має сягнути $3,5 трильйона, тобто 0,03 відсоткових пунктів світового ВВП.
Нагадаємо, у березні Європарламент ухвалив нову редакцію Директиви щодо енергетичних характеристик будівель, яка покликана зробити сектор кліматично нейтральним до 2050 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені зі Стенфордського університету розробили нову кольорову фарбу, яка може заощадити 7,4% енергії, необхідної для обігріву, вентиляції чи охолодження житлового будинку.