Вчені винайшли фарбу для стін, яка може замінити кондиціонери та обігрівачі

Вчені винайшли фарбу для стін, яка може замінити кондиціонери та обігрівачі

Катерина Бєлоусова

Під час експериментів, фарба зменшила кількість енергії, необхідної для охолодження на 21%, а для обігріву – на 36%

Вчені зі Стенфордського університету розробили нову кольорову фарбу, яка може заощадити 7,4% енергії, необхідної для обігріву, вентиляції чи охолодження житлового будинку середньої поверховості.

Фарба здатна відбивати до 80% середнього інфрачервоного світла від Сонця, що може зменшити зростаючу залежність від кондиціонерів та обігрівачів, повідомляє ScienceAlert.

Зазначається, що традиційні фарби відбивають вдесятеро менше інфрачервоного світла. 

За словами вчених, фарба забезпечує цілорічне енергозбереження, яке можна використовувати в різних кліматичних умовах. Поверхні будівель поглинають світло середнього інфрачервоного діапазону у вигляді тепла. При використанні на зовнішній стороні будівлі фарба не пропускає тепло. Окрім того, всередині приміщення вона допоможе зберегти тепло.

В матеріалі розповіли, що у штучних умовах фарба зменшила кількість енергії, необхідної для охолодження закритого простору, майже на 21%. А у штучно холодних умовах кількість енергії для обігріву зменшилася на 36%.

В ScienceAlert підкреслили, що це не малий показник, адже будівлі в США споживають близько 40% енергії в країні, і значна частина цього витрачається на опалення, вентиляцію та кондиціонування повітря.

Зазначається, що попередні енергоефективні фарби були або білили, або сріблястими. Нова розробка має широку колірну гаму, а саме білий, синій, червоний, жовтий, зелений, оранжевий, фіолетовий і темно-сірий кольори.

sciencealert.com

Предмети з різних матеріалів, покриті новими фарбами (sciencealert.com)

В матеріалі підкреслили, що нова фарба має два шари, які наносяться послідовно. Перший – це світловідбиваючий нижній шар, який містить часточки сріблястого алюмінію. Другий – прозорий верхній шар, який містить кольорові неорганічні наночастинки. Окрім того, обидва шари є водовідштовхувальними та працюють у вологому та гарячому середовищі.

"Як для опалення, так і для кондиціонування повітря ми повинні скоротити енергію та викиди в усьому світі, щоб досягти наших цілей щодо нульових викидів", — сказав матеріалознавець І Цуй зі Стенфорда.

Зазначається, що науковці продовжують удосконалювати свою технологію та сподівається комерціалізувати фарбу в майбутньому.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені з Університету Йонсей у Південній Кореї винайшли абажур, який очищує повітря від забруднюючих речовин.

Читайте також
Українцям розповіли, як зробити дім енергобезпечним
Українцям розповіли, як зробити дім енергобезпечним

"Розумний" лічильник та використання побутових приладів вночі дозволять економити на оплаті рахунків до 30–40%

В Україні школи, лікарні та ОСББ замінили 1 мільйон старих ламп на LED
В Україні школи, лікарні та ОСББ замінили 1 мільйон старих ламп на LED

Обміняти лампи можуть як громадяни, так і юрособи

У 2023 році кожен українець зможе безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп
У 2023 році кожен українець зможе безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп

Заміна 50 млн LED-ламп розвантажить роботу одного реактору атомної електростанції