Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року

Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року

Людмила Гончаренко

Засмічення та забруднення земель залишається однією з найзбитковіших для довкілля проблем

Понад 2 мільярди гривень збитків завдали порушники природоохоронного законодавства довкіллю України з початку 2021 року. За матеріалами ДЕІ відкрито понад 400 кримінальних проваджень.

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці.

Впродовж трьох кварталів поточного року Держекоінспекція склала понад 35 тисяч протоколів про адміністративні порушення, притягнувши до відповідальності майже 32 тисячі осіб.

Зазначається, що найбільше збитків – 50% від загальної суми, завдано земельним ресурсам. Це понад 1 мільярд гривень, що у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік. Засмічення та забруднення земель залишається, на жаль, однією з найзбитковіших для довкілля проблем.

“Основна причина цього явища – застарілість та недостатність інфраструктури поводження з відходами у територіальних громадах України. Зокрема, третина полігонів на території нашої держави не відповідає екологічним вимогам. Внаслідок їх переповненості побутове сміття вивозиться у непризначені для цього місця, де спричиняє забруднення ґрунтів, водойм, загибель тварин”, – наголошує Мальований.

Посадовець звернув увагу на те, що попри проведення реформи з децентралізації, створення інфраструктури поводження з відходами все ще залишається для більшості територіальних громад надскладним завданням. Виправити цю ситуацію, на думку експерта, дозволить законопроект №2207-1д "Про поводження з відходами", який очікує на ухвалення у другому читанні.

“Одна з вимог законопроекту – створення мережі муніципальних пунктів роздільного збирання для різних видів побутових відходів. Це дозволить гарантувати достатню кількість матеріалів для вторинної переробки, що, своєю чергою, привабить у сферу інвестиції. Бізнес буде зацікавлений у будівництві сміттєпереробних та сміттєспалювальних заводів”, – повідомив очільник ДЕІ.

Окрім того, проект закону вводить розширену відповідальність виробника – зобов'язання щодо переробки відходів, які утворюються в результаті використання продукції. Це дозволить зменшити навантаження територіальних громад щодо поводження з відходами.

Андрій Мальований висловив сподівання, що ухвалення законопроекту відбудеться вже найближчим часом, і Україна нарешті перейде до сталого поводження з відходами.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що на думку активістів у Верховній Раді зволікають з ухваленням важливого законопроєкту "Про відходи".

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року