Заступником голови екоінспекції Придніпровського округу призначили фігуранта корупційних скандалів — Save Dnipro Shutterstock

Заступником голови екоінспекції Придніпровського округу призначили фігуранта корупційних скандалів — Save Dnipro

Олена Яценьо

Активісти нагадали про корупційні дії чиновника

Заступником голови Державної екологічної інспекції Придніпровського округу став Дмитро Шибко — фігурант численних корупційних скандалів.

Зокрема, раніше чиновника затримували на хабарі працівники поліції та СБУ. Своє незадоволення таким призначенням висловили на сторінці громадської організації Save Dnipro.

"Ми не розуміємо, як така людина може залишатися в структурі екологічного контролювального органу. Не раз було продемонстровано факти корупційних інтересів і зв'язків Дмитра Шибка. Поліція та Служба безпеки України затримували його на хабарі, ще й під час затримання було вилучено пістолет і глушилка! Сумлінний чиновник, чи не так?" — зазначили представники організації.

Також закцентували на позиції президента про нульову толерантність до корупції в екологічній сфері, тоді як по факту на місцях відбувається зовсім зворотне.

Активісти обурені тим, що корупціонер не тільки не потрапив за ґрати, а ще й обійняв вищу посаду. Якщо досі Шибко 12 років поспіль очолював одну Дніпропетровську область, то тепер став заступником голови екоінспекції цілого регіону, до якого входить і Дніпропетровська, і Кіровоградська області.

"Ми ще раз наголошуємо: такі люди в новій структурі Державної екологічної інспекції України бути не можуть. Це проти філософії контролю та здорового глузду", — заявили в ГО.

Раніше ЕкоПолітика писала про розслідування активістів громадської організації Save Dnipro. У лютому 2021 року вони вкотре впіймали Дмитра Шибка (тоді керівника Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області) на масштабній корупційній схемі.

Читайте також
Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року
Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року

Засмічення та забруднення земель залишається однією з найзбитковіших для довкілля проблем

На Житомирщині за день висадили один мільйон дерев 
На Житомирщині за день висадили один мільйон дерев 

Висаджені у землю молоді дерева і зелені паростки згодом стануть лісом

Держекоінспекція підрахувала мільйонні збитки, заподіяні довкіллю Сумщини
Держекоінспекція підрахувала мільйонні збитки, заподіяні довкіллю Сумщини

Найбільше збитків було заподіяно внаслідок порушення законодавства у сфері охорони земельних, водних ресурсів та рослинного світу

Названо головні причини поганої екології в Україні
Названо головні причини поганої екології в Україні

Держекоінспекція самостійно не зможе виправити ситуацію, хоч і намагається