Українцям показали, яке упакування від продуктів неможливо повторно переробити. Фото Shutterstock

Українцям показали, яке упакування від продуктів неможливо повторно переробити. Фото

Зоряна Бердник

Цей список міг би суттєво зменшитися, якби бренди з ним ознайомилися, вважає Аратовська

Засновниця громадської організації "Україна без сміття" Євгенія Аратовська розповіла про те, як сортує відходи та які з них не переробляються.

Як вона зазначила на своїй сторінці в соцмережі Facebook, ідея скласти список відходів на спалювання виникла в неї під час чергового сортування.

На її думку, цей список суттєво зменшиться, якщо бренди ознайомляться з ним і внесуть зміни в дизайн упакування.

На першу позицію Аратовська помістила обгортки для питних йогуртів (PET/PVC). "Це просто біль. Тому що сама пляшка чудова – з HDPE і придатна до перероблення, а ось ця гнучка плівка – ні", – зауважила вона.

Друга у списку тара під млинці зі спіненого PS.

"Млинці з яблуками – супер, я ваша фанатка назавжди, забула як це – купувати в інших місцях. І все упакування – паперова етикетка + стрейч-плівка – норм. Не норм – цей білий полістирольний кошик. Можна замінити на паперове комбіноване упакування, його хоч можна здати на перероблення", – зазначила жінка.

На третій позиції в списку Аратовської наліпки на упакування для хлібобулочних виробів.

Також у топі опинилися пакет для моцарели, комбінований пластик, кільця від кришок для бутельованої води, пакетики-стики для цукру.

Крім того, за спостереженнями екоактивістки, не так часто, але трапляється 1-2 рази на місяць такі відходи:

  1. Упакування для котячого корму – дойпак і комбіноване паковання.
  2. РЕТ-тара для млинців з Silpo.
  3. Кришка для йогурту чи сметани з РЕТ.

"Через цю кришечку, яка не переробляється, я купую часто дорожчі варіанти, бо в них усі компоненти паковання придатні до переробки – стакан із РР, паперова обгортка, кришка з РР і фольга. Так вміють робити Organic Milk", – додала Аратовська.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що киянка в рубриці #Я_сортую Центру управління відходами поділилася досвідом сортування сміття й попередила про небезпеку пластику.

Читайте також