Засновниця громадської організації "Україна без сміття" Євгенія Аратовська розповіла про те, як сортує відходи та які з них не переробляються.
Як вона зазначила на своїй сторінці в соцмережі Facebook, ідея скласти список відходів на спалювання виникла в неї під час чергового сортування.
На її думку, цей список суттєво зменшиться, якщо бренди ознайомляться з ним і внесуть зміни в дизайн упакування.
На першу позицію Аратовська помістила обгортки для питних йогуртів (PET/PVC). "Це просто біль. Тому що сама пляшка чудова – з HDPE і придатна до перероблення, а ось ця гнучка плівка – ні", – зауважила вона.
Друга у списку тара під млинці зі спіненого PS.
"Млинці з яблуками – супер, я ваша фанатка назавжди, забула як це – купувати в інших місцях. І все упакування – паперова етикетка + стрейч-плівка – норм. Не норм – цей білий полістирольний кошик. Можна замінити на паперове комбіноване упакування, його хоч можна здати на перероблення", – зазначила жінка.
На третій позиції в списку Аратовської наліпки на упакування для хлібобулочних виробів.
Також у топі опинилися пакет для моцарели, комбінований пластик, кільця від кришок для бутельованої води, пакетики-стики для цукру.
Крім того, за спостереженнями екоактивістки, не так часто, але трапляється 1-2 рази на місяць такі відходи:
- Упакування для котячого корму – дойпак і комбіноване паковання.
- РЕТ-тара для млинців з Silpo.
- Кришка для йогурту чи сметани з РЕТ.
"Через цю кришечку, яка не переробляється, я купую часто дорожчі варіанти, бо в них усі компоненти паковання придатні до переробки – стакан із РР, паперова обгортка, кришка з РР і фольга. Так вміють робити Organic Milk", – додала Аратовська.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що киянка в рубриці #Я_сортую Центру управління відходами поділилася досвідом сортування сміття й попередила про небезпеку пластику.