Заради будівництва автошляху під Києвом знищать гектари лісу - екологи 

Заради будівництва автошляху під Києвом знищать гектари лісу - екологи 

Маргарита Толстих

Екоексперти мають багато питань до будівництва Київської об'їзної дороги, яке загрожує нашкодити довкіллю

Під час будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва знищать майже 40 га лісу та боліт.

Такою інформацією на офіційній сторінці у Facebook поділилися екологи Української природоохоронної групи.

Йдеться про будівництво частини Київської об'їзної дороги. Зокрема, про ділянку між Житомирським і Одеським шосе.

Екологи кажуть, що проблеми виникли вже на етапі стратегічної екологічної оцінки проєкту. У вересні 2020 року оприлюднили Проєкт схеми планування території Київської області та звіт про її СЕО.

"Знайдені нами у відкритому доступі матеріали цієї схеми планування містять проєктовану ВКАД з повним кільцем. При тому, що сучасний проєкт Укравтодору – це напівкільце з Південним мостовим переходом біля Українки. З усім тим, після цього вже можна було очікувати, що окремої СЕО для проєкту КОД не буде проводитись, а одразу варто чекати на процедуру ОВД", – кажуть фахівці УПГ.

Виникли у екологів запитання і до місця, з якого Укравтодор планує розпочати будівництво. Це ділянка між автодорогами державного значення М-07 Київ – Ковель та М-06 Київ – Чоп. Саме на ній фіксують найменше автомобільне навантаження. Проте, для цього будівництва потрібно вирубати щонайменше 42 тис. дерев.

Ціна будівництва дороги у 12 кілометрів – 40 гектарів знищених лісів і боліт.

На додаток, до будівництва інших частин автошляху у екоекспертів теж є запитання. Адже під час цього будівництва планують знищити частину проєктованого нацпарку "Приірпіння та Чернечий ліс" та заплавні луки й ліси біля Дніпра в районі Українки.

ЕкоПолітика раніше писала про те, що екологи закликали українців підписати петицію за збереження екосистеми Полісся. Адже влада хоче створити водний шлях E40. Він  матиме згубний вплив на все живе в Поліссі.