Закон "Про відходи" не буде ухвалено до кінця року, — експерт Shutterstock

Закон "Про відходи" не буде ухвалено до кінця року, — експерт

Олена Яценьо

Лимар звернув увагу, на неузгодженість позиції щодо норм проєкту серед парламентарів

Законопроєкт № 2207-1д "Про управління відходами" з поправками до другого читання не підтримають у парламенті до кінця 2021 року.

Такий невтішний прогноз дав експерт із поводження з відходами в Українському інституті майбутнього Олександр Лимар.

"Проєкт закону № 2207-1д до другого читання — не прохідний. Сам факт того, що таблиця до другого читання є, але її з якоїсь причини не публікують, говорить про явно не узгоджену позицію щодо норм цього проєкту", — написав експерт у фейсбук-групі UkraineWasteRecycling.

За словами Лимаря, члени екокомітету протягом двох років, відколи проєкт було внесено на розгляд парламенту, "робили з української експертної спільноти цапів-відбувайлів".

"Два роки нас намагаються ділити на різні "табори", звинуватити в лобіюванні своїх інтересів, що заважає написати цей прекрасний закон... Хоча ніхто з цих горе-державників за ці два роки так і не представив позицію та стратегію України з управління відходами", — зазначив експерт.

Лимар нагадав, що торік уже передбачав, що законопроєкт про відходи ухвалять не раніше ніж навесні 2021 року, і мав рацію. До сьогодні ж ситуація змінилася настільки, що він узагалі піддав сумніву про розгляд проєкту цього року.

На думку експерта, наступного року є два можливих варіанти розвитку ситуації: 1) відкликати проєкт № 2207-1д і в терміновому порядку внести новий і 2) альтернативний № 2207-1д. За чутками, такий нині розробляють юристи Міндовкілля та Мінрегіону. "Якщо такий з'явиться – це найкоротший шлях ухвалити новий закон у другому читанні", — упевнений Лимар.

Читайте також
Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання
Розгляд законопроєкту про відходи знову затягується: депутати пропонують доопрацювання

Члени профільного комітету Верховної Ради заявляють, що правки суперечать регламенту

У "Слузі народу" готові до ухвалення законопроєкту "Про відходи": сформовано звернення
У "Слузі народу" готові до ухвалення законопроєкту "Про відходи": сформовано звернення

Громадськість вимагає якнайшвидшого ухвалення документа