Протягом 2021 року мережа “ОККО” встановила сонячні панелі ще на 50 АЗК, інвестувавши в ВДЕ понад 25 мільйонів гривень.
Наразі вже 63 АЗК “ОККО” укомплектовані сонячними станціями, повідомляє пресслужба “ОККО”.
Сумарні проєктні потужності СЕС становлять майже 1,4 МВт.
Наразі 15 таких АЗК розташовано у Львівській області. Стільки ж сумарно у Києві і Київській області. Також по 5 станцій налічується на Одещині й Закарпатті.
“Обсяги електроенергії, які вони здатні виробити за рік, дають змогу зберегти понад 1000 тонн умовного пального з невідновлюваних джерел (як-от вугілля, природний газ, мазут). Таким чином мережа "ОККО" робить свій вклад у декарбонізацію економіки України”, – повідомляє пресслужба.
Ця “зелена” енергія використовується для покриття власних потреб АЗК в енергоресурсах. У літні місяці їхніх потужностей вистачає, щоб середній за розміром автозаправний комплекс міг повністю забезпечувати себе власною електроенергією.
"Наша компанія уже використовує сонячну енергію у своїй діяльності і надалі активно розвиватиме цей напрямок. Адже ми розглядаємо його не тільки в контексті бізнес-вигоди, а й із точки зору розвитку альтернативних джерел енергозабезпечення, збереження вичерпних ресурсів як у рамках компанії, так і в країні в цілому", – прокоментував віцепрезилент мережі “ОККО” із розвитку й технічного забезпечення Олександр Гегедиш.
Перша сонячна електростанція на даху київської АЗК з’явилася ще у 2017 році, вона досі залишається однією з найбільших у мережі. Її потужність – 50 кВт, а загальна площа покриття фотомодулями – 325 квадратних метрів.
Окрім того “ОККО” має і найбільшу у Західній Україні фасадну сонячну електростанцію, яка складається з 1000 сонячних панелей. Її встановили на будівлі центрального офісу у Львові.
У 2022 році мережа "ОККО" планує продовжувати будівництво сонячних станцій на своїх автозаправних комплексах.
Нагадаємо, на двох заводах Nestlé в Україні побудували сонячні електростанції.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, інвестиції в компанії, що розробляють технології для боротьби з кліматичною кризою, збільшилися до $87,5 млрд протягом першого півріччя 2021 року