За десять років витрати на сонячну енергію впали на понад 70% shutterstock

За десять років витрати на сонячну енергію впали на понад 70%

Експерти передбачають, що така тенденція збережеться у майбутньому

За останнє десятиліття витрати на сонячну енергію скоротилися на понад 70%.

Про це повідомив ресурс cnbc.com з посиланням на Міністерство енергетики США.

Як зазначається, загальна вартість сонячної системи залежить від змінних, включаючи розмір, купують її чи орендують, та цін на електроенергію у конкретному місці.

Крім того, у США планують, що сонячна енергетика забезпечуватиме 40% потреб країни до 2035 року. При цьому сподіваються на підтримку з боку уряду.

"Темпи зростання сонячної енергії повинні збільшитися втричі — або навіть вчетверо — до 2030 року. Це означає, що витрати повинні будуть продовжувати знижуватися", – заявили в Міністерстві.

Мета відомства полягає в тому, щоб вирівняна вартість енергії для сонячної житлової системи досягла 5 центів за кіловат-годину до 2030 року у порівнянні з 50 центами у 2010 році. Комерційні витрати повинні знизитися з 39 центів у 2010 році до 4 центів до 2030 року, у той час як вартість сонячної енергії для комунальних потреб повинна знизитися з 27 центів у минулому десятилітті до 2 центів до 2030 року.

Як повідомляється, сонячна енергетика у США зросла на 4000% за останнє десятиліття, але на неї, як і раніше, припадає всього 3% виробництва електроенергії.

Кількість сонячних установок у США досягла рекордного рівня у 2020 році, оскільки зниження витрат і політика підтримки підвищили попит. При цьому фахівці стверджують, що у 2021 році галузь встановить черговий рекорд.

Серед заходів, які могли б прискорити нарощування сонячної енергії, називають податкові пільги на чисту енергію.
Як зазначається, лінії електропередач можуть передавати енергію, вироблену вітровими і сонячними установками, які можуть знаходитися далеко від кінцевих користувачів, у міста, де це необхідно. Крім того, податкові пільги за прямою оплатою праці можуть мобілізувати мільярди доларів приватного капіталу.

Міністерство також вказало на пріоритетність інновацій та передового виробництва, а також на інвестиції у сонячну енергію для населення з низьким рівнем доходу та громад.

"Американці з низьким і середнім рівнем доходу менш схильні використовувати сонячну енергію через такі проблеми, як відсутність доступу до фінансування, що посилює енергетичну нерівність і призводить до зниження загального рівня використання сонячної енергії", – йдеться у заяві.

Крім того, пакет нововведень, прийнятий Сенатом минулого тижня, включає мільярди доларів на проєкти у галузі чистої енергетики, хоча ці суми значно зменшені у порівнянні з початковим американським планом створення робочих місць, оприлюдненим у березні. Адміністрація Джо Байдена неодноразово заявляла, що перехід від викопного палива до чистої енергії сприятиме зростанню робочих місць, і стверджує, що до 2035 року у "зеленому" секторі може бути задіяно до 1,5 мільйона осіб.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що "зелена" енергетика зробила потужний ривок у 2020 році.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал