В Україні за 4 місяці війни обстріли спричинили щонайменше 37 867 масштабних пожеж в екосистемах та населених пунктах, на площі 100 662 гектар.
Аналіз даних з супутників NASA показав, що вогнем знищено 36154 га лісів і 10250 га трав'яних екосистем, повідомляє “Українська Природоохоронна Група – UNCG” у Facebook.
Природоохоронці провели аналіз на територіях в зоні, де відбувався або відбувається повномасштабний наступ та в зоні досяжності найбільш масових артилерійських засобів, включно з територіями, які вже звільнені.
В матеріалі зазначили, що супутники фіксують лише ті температурні аномалії, що тривають не менше 3-х годин.
Найбільша концентрація уражених вогнем лісів на околиці міст Сєвєродонецьк, Лиман, Ізюм, Святогірськ в Луганській та Донецькій областях, а також північні околиці Ірпеня, Бучі, Бородянки та Макарова на Київщині.
В розрахунках вони припустили, що осередок такої пожежі має радіус принаймні 100 метрів. Таким чином реальний обсяг вражених пожежами територій може бути більшим. Детальну інформацію можна буде отримати за допомогою дистанційного зондування Землі та натурних обстежень території, але вже після деокупації.
“За нашими підрахунками, фактично кожен третій гектар України, знищений вогнем, – це заповідна територія”, – йдеться в матеріалі.
Переважна більшість застосовуваних боєприпасів (від керованих крилатих ракет до мінометів) за певних обставин призводить до пожеж на в екосистемах. Однак російські війська неодноразово використовували і спеціальні запалювальні боєприпаси.
Нагадаємо, міністр екології Руслан Стрілець розповів про глобальні еконаслідки війни, назвавши їх бомбою сповільненої дії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, названі наслідки російської агресії для довкілля за тиждень 16-22 червня.