З'явився порядок денний засідання екологічного комітету Ради на 15 листопада slovoidilo.ua

З'явився порядок денний засідання екологічного комітету Ради на 15 листопада

Олена Яценьо

Першими в порядку денному екокомітету є законопроєкти про промислове забруднення

У понеділок, 15 листопада, Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування проведе засідання, на якому розгляне законопроєкти про викиди в атмосферне повітря, промислове забруднення та низку інших.

Порядок денний засідання опубліковано на сайті комітету. ЕкоПолітика пропонує читачам ознайомитися з основними питаннями, які заслухають нардепи.

Загалом члени комітету розглянуть три законопроєкти й один проєкт постанови, щодо яких Комітет визначено головним. Йдеться про такі документи:

1. Щодо зауважень Головного юридичного управління до проєкту закону № 5339 у другому читанні про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму регулювання викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря

2.2.1. проєкт закону № 6004 від 07.09.2021 про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення

Документ внесли народні депутати Устінова О.Ю., Стефанишина О.А. та інші.

  • 2.2. проєкт закону № 6004-1 від 07.09.2021 про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає внаслідок промислової діяльності

Його внесли нардепи Марусяк О.Р., Дануца О.А. та інші.

  • 2.3. проєкт закону № 6004-2 від 22.09.2021 про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля

Законопроєкт внесли народні депутати Бондаренко О.В., Маріковський О.В., Криворучкіна О.В. та інші.

3. проєкт закону № 5545 від 21.05.2021 про внесення змін до Водного кодексу України щодо вжиття органами державної влади та місцевого самоврядування заходів із запобігання стихійному лихові, спричиненому шкідливою дією вод, аваріям на водних об'єктах та ліквідації їх наслідків

У Верховну Раду документ вніс нардеп Деркач А.Л.

4. проєкт постанови про проведення VI Міжнародної спільної конференції Європейської організації вищих органів аудиту та Арабської організації вищих органів аудиту "Дослідження вищими органами аудиту ефективності політики боротьби зі зміною клімату та її наслідками".

Зареєстровано 30.09.2021 під № 6118. Вніс народний депутат Разумков Д.О.

Окрім того, на засіданні розглянуть законопроєкт, до якого комітет має подати свої пропозиції. Йдеться про законопроєкт № 6110 "Про заходи, спрямовані на належне забезпечення територіальних громад України необробленою деревиною з метою сприяння їх соціально-економічному розвитку".

Зареєстровано 28.09.2021, внесено народним депутатом України Гривком С.Д.

Серед інших питань, винесених на розгляд комітету, зазначено такі:

1. Про лист Рахункової палати щодо Спільного звіту про результати міжнародного координованого аудиту "Транскордонне перевезення відходів в світлі положень Базельської конвенції".

2. Про лист народного депутата України Кривошеєва І.С. щодо виконання рекомендацій круглого столу "Шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ "Радикал" у м. Києві" та створення на території Чорнобильської зони відчуження багатофункціонального сміттєвого комплексу.

Оновлено. У вівторок, 9 листопада, засідання комітету перенесли з 10 на 15 листопада (о 13:00).

Читайте також
Екокомітет порадив депутатам підтримати рамковий кліматичний законопроєкт
Екокомітет порадив депутатам підтримати рамковий кліматичний законопроєкт

Схвалення профільного комітету також отримав законопроєкт про ратифікацію Поправок до Орхуської Конвенції 

Став відомий перелік довкіллєвих реформ, проведення яких ЄС вимагає від України 
Став відомий перелік довкіллєвих реформ, проведення яких ЄС вимагає від України 

Понад 900 директив та актів ЄС мають бути імплементовані в українське законодавство