З початку року довкіллю України завдано збитків на майже пів мільярда гривень Shutterstock

З початку року довкіллю України завдано збитків на майже пів мільярда гривень

Олекса Франко

Найбільше збитків було завдано природно-заповідному фонду України

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) за перший квартал 2021 року розрахувала збитків на суму 456 мільйонів гривень.

Такі дані озвучив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. За його словами, упродовж трьох місяців цього року міжрегіональні й територіальні органи ДЕІ провели 8627 перевірок.

"На порушників природоохоронного законодавства по всій Україні складено 9123 протоколи про адміністративні правопорушення. Відкрито 127 кримінальних проваджень", – ідеться в повідомленні очільника ДЕІ.

Найбільше збитків із початку року, за інформацією Мальованого, було завдано природно-заповідному фонду (ПЗФ) України – 70 мільйонів гривень. Серед зафіксованих інспекторами злочинів – вирубка цінних порід дерев, полювання на рідкісних тварин, знищення червонокнижних тварин, засмічення території тощо.

Посадовець наголосив, що чинні інструменти захисту територій ПЗФ неефективні не востаннє через украй низькі штрафи.

"Незважаючи на охоронний статус, яким наділено території ПЗФ, екосистеми заповідників і нацпарків найчастіше стають ціллю браконьєрів. Вони знищують найцінніше, що є у природі України. На жаль, наявні інструменти захисту заповідних територій не забезпечують ефективної охорони унікального рослинного та тваринного світу України. Це, зокрема, вкрай низькі штрафи для порушників", – зазначив він.

Нині за недотримання правил охорони та використання територій природно-заповідного фонду (стаття 91 КУпАП) штрафна санкція становить всього 51-136 гривень для громадян.

Також урядовець додав, що велике значення має підвищення розміру такс за порушення на заповідних територіях. З огляду на це Держекоінспекція розробила постанову Кабінету міністрів "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд". Цей документ значно підвищує суму збитків, які розраховуються за шкоду, завдану об’єктам ПЗФ, а також запроваджує індексацію такс, що дасть змогу здійснювати автоматичний перерахунок.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що українців оштрафували на 45 млн гривень за неправильне поводження з відходами з початку року.

Читайте також
Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник
Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник

За допомогою цього способу вже виявлено низку кричущих порушень

Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині
Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині

Забруднено понад 550 кв.м грунту та приток річки Луківка

Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля
Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля

Також екологи перевірять як підприємства поводяться з відходами виробництва

Суд зобов'язав санаторій “Гопри” сплатити 4,6 млн грн за завдання збитків солоним озерам
Суд зобов'язав санаторій “Гопри” сплатити 4,6 млн грн за завдання збитків солоним озерам

Шкоду на суму 4,6 мільйона гривень підприємство завдало внаслідок видобутку лікувальних грязей і ропи без дотримання лімітів користування.