З 10 грудня 2021 року почнуть діяти перші офіційні обмеження обігу пластикових пакетів на території України відповідно до Закону № 2051-1, який Верховна Рада ухвалила 1 червня.
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів інфографіку про те, які зміни щодо використання пластикових пакетів відбудуться найближчим часом.
Перший етап обмежень почне діяти вже через місяць. З 10 грудня у всіх магазинах, на ринках, кафе та ресторанах, згідно із чинним законом, буде заборонено використовувати (платно чи безоплатно) пакети зі стінками завтовшки 50 мікрометрів.
Водночас не забороняється використання біорозкладних і надтонких пакетів як виробничого паковання.
Також із цієї дати за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів уводяться штрафи від 1 700 до 3 400 грн.
За повторне порушення протягом трьох років передбачено штраф від 3 400 до 8 500 грн.
Після тримісячного періоду адаптації настане черга другого етапу. З 10 березня 2022 року набуде чинності заборона на використання в торгівлі тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) і надтонких пластикових пакетів.
Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами.
Відповідно, з 10 березня зросте розмір штрафу. За порушення заборони розповсюджувати тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети встановлюється адміністративна відповідальність у розмірі від 8 500 до 17 000 грн.
За повторне протягом трьох років скоєння того самого порушення передбачено штраф від 17 000 до 34 000 грн.
Нарешті, з 1 січня 2023 року в Україні залишаться тільки біорозкладні пакети. Усі інші пластикові пакети буде заборонено.
Раніше ЕкоПолітика також писала, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6077 "Про обмеження виробництва та обігу пластикової продукції одноразового використання на території України".