Які питання розгляне екокомітет ВРУ: порядок денний на 25 листопада Liga.net

Які питання розгляне екокомітет ВРУ: порядок денний на 25 листопада

Олена Яценьо

Деякі з них — законопроєкти, що готуються до другого читання

У четвер, 25 листопада, Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розгляне законопроєкти про водне браконьєрство, удосконалення процедури ОВД та низку інших питань.

Повний порядок денний екологічного комітету опублікували на його офіційному сайті. ЕкоПолітика пропонує детальніше ознайомитися з винесеними на розгляд нардепів питаннями.

Під час свого засідання члени екокомітету винесуть на обговорення два законопроєкти, які готуються до другого і повторного другого читання відповідно, а саме:

  • проєкт закону № 5608 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту;
  • законопроєкт № 2765 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів і середовища їх існування.

Ще один проєкт, щодо якого комітет визначено головним, — це законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" стосовно вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Йдеться про такі документи:

  • № 5766 від 14.07.2021, внесений народними депутатами України Бондаренком О.В., Прощуком Е.П., Криворучкіною О.В., Задорожним А.В., Овчинниковою Ю.Ю., Мандзієм С.В., Кривошеєвим І.С., Матусевичем О.Б., Шаховим С.В.;
  • № 5766-1 від 30.07.2021, внесений народними депутатами України Лічман Г.В., Грищенко Т.М., Дмитрієвою О.О.

Окрім того, комітет має надати свої пропозиції щодо законопроєкту № 6148 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти довкілля.

Документ ініціював Кабінет міністрів України.

Під час засідання заплановано також порушити такі два питання:

  1. Про лист Рахункової палати про Звіт ефективності використання коштів Держекоінспекцією.
  2. Про лист Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетьманцева про визначення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики головним із підготовки законопроектів щодо екологічного страхування реєстр. №№ 6018, 6018-1, 6018-2.

Раніше ЕкоПолітика писала про законопроєкт № 2765 щодо охорони водних біоресурсів і середовища їх існування, який у Верховній Раді готується до другого читання.

Читайте також
В Україні хочуть змінити закон про ОВД: що пропонують
В Україні хочуть змінити закон про ОВД: що пропонують

Чіткі критерії оцінки впливу на довкілля мають виключити зловживання, а електронний документообіг – пришвидшити розгляд питання

Нардепи хочуть скасувати закон №5600, котрий передбачає збільшення екоподатків
Нардепи хочуть скасувати закон №5600, котрий передбачає збільшення екоподатків

Нардеп стверджує, що законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу" був ухвалений у другому читанні з порушенням регламенту, Конституції та інтересів малого і середнього бізнесу

Верховна Рада зробить останній крок до ухвалення закону "Про охорону повітря": всі нюанси і підводні камені документу
Верховна Рада зробить останній крок до ухвалення закону "Про охорону повітря": всі нюанси і підводні камені документу

Якщо Україна форсуватиме зменшення викидів, то вже за сім років їй доведеться зупиняти стратегічні підприємства