Я мав змогу звільнити Мальованого, – Абрамовський greendeal

Я мав змогу звільнити Мальованого, – Абрамовський

Людмила Гончаренко

Протягом цього року звільнити очільника Держекоінспекції можна було через проведення неефективної роботи з регіонами

Упродовж перших трьох місяців перебування на посаді міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський міг звільнити кого завгодно і без пояснення причин. 

“Я дійсно мав змогу звільнити голову Держекоінспекції (Андрія Мальованого – ред.) навіть без пояснення причин – тоді діяла відповідна стаття №87-1 в законі "Про державну службу", яку вже скасували”, – заявив міністр в ексклюзивному інтерв'ю виданню Greendeal.

Абрамовський розповів, що у нього була можливість звільнити голову Держекоінспекції, проте не було для того формальних причин.  

“З іншого боку, ми ж розуміємо, що таким чином можна звільнити будь-кого: і гарного, і поганого. Тому правила мають працювати однаково для всіх, а не так, щоб, мовляв, того можна звільнити, бо його підлеглі беруть хабарі, а того – ні, оскільки підлеглі хабарі не беруть, навіть якщо при цьому орган працює незадовільно. Отже, й тут потрібно робити якусь диференціацію. Я вважаю, що якщо не знаєш, як робити, то роби за законом. За законом звільняти Мальованого не було підстав”, – додав міністр.

При цьому, Абрамовський зауважив, що протягом цього року підстави для його звільнення (Мальованого – ред.) з’явилися, і найголовніша з них неефективна робота з регіонами. 

“Тут йдеться навіть не про злочини, а про неефективну роботу саму по собі. З іншого боку, треба зважати на те, що штраф за недопуск екоінспектора на підприємство становить 700 грн з копійками – кого це зупинить? Простіше навіть нічого не робити. І тут нема різниці, це суперчесні працівники чи суперкорумповані, – результат не зміниться”, розповів міністр.

Наостанок, Абрамовский сказав, що для запобігання корупції треба прийняти закон та вторинне законодавство, запровадити систему контролю діяльності екологічних інспекторів, відеофіксацію перевірок, СRM-систему, а також підняти матеріальне забезпечення інспекторів. 

“Після цього вже можна про щось говорити. Звісно, покарання за зловживання треба теж посилити. Про це, до речі, бізнес говорить. Якщо ми збільшуємо повноваження інспекції, то треба також посилити й відповідальність за незаконні рішення”, резюмує Абрамовский.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що міністр Абрамовський іде з посади. За час перебування на посаді очільнику Міндовкілля вдалося виконати близько половини обіцянок.

Читайте також
Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник
Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник

За допомогою цього способу вже виявлено низку кричущих порушень

Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині
Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині

Забруднено понад 550 кв.м грунту та приток річки Луківка

Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля
Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля

Також екологи перевірять як підприємства поводяться з відходами виробництва

Суд зобов'язав санаторій “Гопри” сплатити 4,6 млн грн за завдання збитків солоним озерам
Суд зобов'язав санаторій “Гопри” сплатити 4,6 млн грн за завдання збитків солоним озерам

Шкоду на суму 4,6 мільйона гривень підприємство завдало внаслідок видобутку лікувальних грязей і ропи без дотримання лімітів користування.