Волонтери прибрали узбережжя "Закарпатського моря" від тонни сміття. Відео Укрінформ

Волонтери прибрали узбережжя "Закарпатського моря" від тонни сміття. Відео

Зоряна Бердник

З року в рік ця місцевість потерпає від сміття

На Закарпатті пів сотні людей прибрали від сміття берег Вільшанського водосховища, яке відоме також як "Закарпатське море".

Протягом двох днів, вихідних 5 і 6 червня, екоактивістам вдалося зібрати понад тонну всякого непотребу, який засмічував мальовничу місцевість на р. Теребля в однойменній долині в межах Хустського району. Загалом водосховище займає понад 80 гектарів води, йдеться в сюжеті ТСН.

Оточена водойма лісистими горами, але також і сміттям, яке сюди потрапляє з навколишніх сіл. Зокрема, над водосховищем розташовані п'ять сіл, жителі яких скидають непотріб просто у воду.

Зазначається, що тільки місяць тому в одній громаді з’явився сміттєвоз, але сміттєзвалища немає жодного. Це заборонено, бо села розташовані на території національного парку. Тим часом до найближчого сміттєвого полігону – 30 кілометрів.

"Там і не мають бажання приймати, бо вони мають своє сміття. Немає централізованого вивезення", - пояснив заступник директора Національного природного парку "Синевир" Юрій Тюх.

Активісти закликали місцевих чиновників хоча б організувати вивіз уже зібраних небезпечних відходів.

Як розповідають, на толоку зголосилися волонтери з Мукачева та Львова. Кликали й місцевих жителів, але з 20 тисяч людей зголосилося з десяток учнів на двох учителів.

Свою толоку екоактивісти називають екопікніком: ночують у наметах, а готують на польовій кухні. За два дні на березі Вільшанського водосховища вони зібрали понад тонну сміття, через що вщент забили вантажівку. Більшість із цього відправлять на перероблення в Мукачевому. Водночас активісти додали, що приїдуть сюди й наступного місяця.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті активісти закликали небайдужих жителів Синевирської та Колочавської громад зібратися разом на екопікнік для порятунку Вільшанського водосховища, яке потопає у смітті.

Читайте також
Alyona Alyona відвідає кілька українських міст з екомісією
Alyona Alyona відвідає кілька українських міст з екомісією

Кожен охочий може зустрітися зі співачкою, є всього одна умова

8-річний хлопчик із Волині створив Youtube-канал про компостування
8-річний хлопчик із Волині створив Youtube-канал про компостування

У відео Матвій розповідає, як побудувати компостер, що в нього можна складати та безліч інших цікавих і корисних речей

До законопроєкту "Про екологічний аудит" увійшли ініціативи громади Кам’янського
До законопроєкту "Про екологічний аудит" увійшли ініціативи громади Кам’янського

Свої пропозиції надали екологічна комісія міськради та громадська організація "Чисте повітря України"

Екоактивісти влаштували скандал довкола продукції АТБ: озвучена причина
Екоактивісти влаштували скандал довкола продукції АТБ: озвучена причина

В мережі закликали виявляти та бойкотувати торговельні заклади, які байдуже ставляться до сортування відходів та використовують пластику більше, ніж необхідно