Волинянину загрожує тюрма через масштабну пожежу в лісі Shutterstock

Волинянину загрожує тюрма через масштабну пожежу в лісі

Катерина Бєлоусова

Діяння чоловіка завдали збитків на суму понад 610 тисяч гривень

У Волинський області мешканця села Тойкут звинуватили у підпалі, в результаті якого пожежа знищила 14 гектар лісу в урочищі "Панське" у Ковельському районі.

Палію загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, повідомляє Волинська обласна прокуратура.

Йому повідомили про підозру у знищенні лісових масивів вогнем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 245 КК України).

Слідство вважає, що чоловік підпалив гілля та суху траву в урочищі "Панське", яке межує з лісовим масивом Зарічанського лісництва ПАТ "Тур". Вогонь розповсюдився на лісовий масив, захопивши площу понад 14 га.

Діяння чоловіка завдали збитків на суму понад 610 тисяч гривень.

Санкція ч. 2 ст. 245 КК України за знищення лісових масивів, зелених насаджень навколо населеного пункту, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності, її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем, що спричинило тяжкі наслідки передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

Нагадаємо, в Україні за 4 місяці війни 43% пожеж сталися з провини безвідповідальних українців, які вчинили 30 205 підпалів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті палії трави знищили 0,7 га пшениці на приватних наділах та ще 7 га сухої рослинності цього пасовища. 

Читайте також
В Україні “оголосили війну” паліям трави: як зміняться покарання
В Україні “оголосили війну” паліям трави: як зміняться покарання

Планується розширення переліку дій, за які буде передбачено кримінальну відповідальність та її посилення в умовах воєнного стану

За час війни українці спричинили 30 000 підпалів
За час війни українці спричинили 30 000 підпалів

Підпали розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення від 10 до 15 років з конфіскацією майна