Водоканал у Жмеринці зливає каналізацію в річку, яка впадає в Південний Буг Shutterstock

Водоканал у Жмеринці зливає каналізацію в річку, яка впадає в Південний Буг

Олена Яценьо

Фахівці повторно відібрали проби на скиданні стічних вод

Комунальне підприємство "Жмеринкаводоканал", що на Вінниччині, здійснює скидання неочищених стічних вод із каналізаційного колектора в річку Баран, праву притоку Південного Бугу.

Підприємство продовжило забруднювати водний об'єкт попри розпорядження та штрафи, інформує пресслужба Державної екологічної інспекції (ДЕІ) у Вінницькій області.

"Під час позапланової перевірки виконання припису встановлено, що підприємство продовжує скидання неочищених стічних вод із каналізаційного колектора у водний об'єкт (р. Баран) через аварійний стан каналізаційних мереж. Це призводить до забруднення поверхневих вод і порушення умов дозволу на спеціальне водокористування", — йдеться в повідомленні Держекоінспекції.

За інформацією відомства, фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю інспекції під час перевірки повторно відібрали проби на скиданні стічних вод і провели вимірювання складу та властивостей проб вод.

За результатами контрольних заходів і згідно з "Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів" співробітники ДЕІ розрахували збитки та висунули дві претензії підприємству.

Одна претензія на суму 93 998 грн 19 коп., з яких КП “Жмеринкаводоканал” добровільно сплатило 60 000 грн. Ще одна в розмірі 183 487 грн 48 коп., яку сьогодні сплачено в повному обсязі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, місцевий водоканал у Жмеринці раніше вже зливав нечистоти в річку через аварійну каналізацію.