Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли shutterstock

Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли

Олена Яценьо

У документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні

Остаточну версію Водневої стратегії України підготовлять лише навесні 2022-го попри те, що уряд має ухвалити її до кінця поточного року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики за підсумками засідання робочої групи з розроблення Водневої стратегії.

Загалом, Кабінет міністрів запізнюється із презентацією цього документа щонайменше на три місяці.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 липня цього року, яке ввів у дію президент указом № 452 від 28 серпня, уряд повинен ухвалити Водневу стратегію України та затвердити план заходів для її виконання до 31 грудня 2021 року. Натомість нині ще триває розроблення рамкових рекомендацій.

У відомстві зазначили, що в документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні: виробництво, транспортування та зберігання водню. Окрім того, стратегія буде містити аналіз ресурсного потенціалу для виробництва водню.

"Під час розроблення водневої стратегії дуже важливо обмінюватися думками, знаннями та результатами досліджень у цій інноваційній галузі. Ми повинні проаналізувати потенціал нашої держави й обрати найефективніші шляхи її реалізації. На наступному етапі роботи над стратегією ми вивчатимемо початковий прогноз розвитку попиту в Україні водню", – сказала заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Чергове засідання робочої групи відбулося за участю експертів Міненерго, спеціалістів проєкту енергетичної безпеки USAID, Держенергоефективності, галузевих експертів, представників профільних асоціацій і науково-дослідних організацій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у серпні відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Читайте також
Як позбавити Київ від сміття і заробити: запропонували рішення
Як позбавити Київ від сміття і заробити: запропонували рішення

Полігон можна відкрити на базі вже існуючого підприємства

УБС у Києві безплатно прийме небезпечні відходи: що можна приносити
УБС у Києві безплатно прийме небезпечні відходи: що можна приносити

Батарейки, лампи й термометри можна буде безплатно здати тільки протягом трьох днів

СБУ викрила контрабанду лісу на 2 мільйона гривень. Фото
СБУ викрила контрабанду лісу на 2 мільйона гривень. Фото

Вантаж ділок намагався експортувати через Одеський порт