Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли shutterstock

Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли

Олена Яценьо

У документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні

Остаточну версію Водневої стратегії України підготовлять лише навесні 2022-го попри те, що уряд має ухвалити її до кінця поточного року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики за підсумками засідання робочої групи з розроблення Водневої стратегії.

Загалом, Кабінет міністрів запізнюється із презентацією цього документа щонайменше на три місяці.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 липня цього року, яке ввів у дію президент указом № 452 від 28 серпня, уряд повинен ухвалити Водневу стратегію України та затвердити план заходів для її виконання до 31 грудня 2021 року. Натомість нині ще триває розроблення рамкових рекомендацій.

У відомстві зазначили, що в документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні: виробництво, транспортування та зберігання водню. Окрім того, стратегія буде містити аналіз ресурсного потенціалу для виробництва водню.

"Під час розроблення водневої стратегії дуже важливо обмінюватися думками, знаннями та результатами досліджень у цій інноваційній галузі. Ми повинні проаналізувати потенціал нашої держави й обрати найефективніші шляхи її реалізації. На наступному етапі роботи над стратегією ми вивчатимемо початковий прогноз розвитку попиту в Україні водню", – сказала заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Чергове засідання робочої групи відбулося за участю експертів Міненерго, спеціалістів проєкту енергетичної безпеки USAID, Держенергоефективності, галузевих експертів, представників профільних асоціацій і науково-дослідних організацій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у серпні відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Читайте також
ОСББ в Житомирі завдяки модернізації будинку вдвічі скоротило витрати на тепло
ОСББ в Житомирі завдяки модернізації будинку вдвічі скоротило витрати на тепло

Власники 4-кімнатних квартир відтепер сплачують взагалі в 3 рази менше, ніж за аналогічні помешкання в сусідніх будинках

На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку
На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку

Протиправне знесення дерев природоохоронці виявляють тут вже не вперше 

Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний
Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний

Нардепи розглянуть один профільний законопроєкт за наявності висновку науково-експертного управління