Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли shutterstock

Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли

Олена Яценьо

У документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні

Остаточну версію Водневої стратегії України підготовлять лише навесні 2022-го попри те, що уряд має ухвалити її до кінця поточного року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики за підсумками засідання робочої групи з розроблення Водневої стратегії.

Загалом, Кабінет міністрів запізнюється із презентацією цього документа щонайменше на три місяці.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 липня цього року, яке ввів у дію президент указом № 452 від 28 серпня, уряд повинен ухвалити Водневу стратегію України та затвердити план заходів для її виконання до 31 грудня 2021 року. Натомість нині ще триває розроблення рамкових рекомендацій.

У відомстві зазначили, що в документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні: виробництво, транспортування та зберігання водню. Окрім того, стратегія буде містити аналіз ресурсного потенціалу для виробництва водню.

"Під час розроблення водневої стратегії дуже важливо обмінюватися думками, знаннями та результатами досліджень у цій інноваційній галузі. Ми повинні проаналізувати потенціал нашої держави й обрати найефективніші шляхи її реалізації. На наступному етапі роботи над стратегією ми вивчатимемо початковий прогноз розвитку попиту в Україні водню", – сказала заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Чергове засідання робочої групи відбулося за участю експертів Міненерго, спеціалістів проєкту енергетичної безпеки USAID, Держенергоефективності, галузевих експертів, представників профільних асоціацій і науково-дослідних організацій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у серпні відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Читайте також
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо

Її функціонування передбачене серед зобов’язань України у сфері євроінтеграції

В Україні запустили платформу, яка допомагатиме розв'язати проблему відходів руйнувань
В Україні запустили платформу, яка допомагатиме розв'язати проблему відходів руйнувань

Її розробники пропонують переосмислити ставлення до вторинних матеріалів і побачити в них цінний ресурс

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12131 про моніторинг і звітність щодо парникових газів
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12131 про моніторинг і звітність щодо парникових газів

За нього проголосували 260 депутатів з усіх фракцій