Глобальний індекс сталості напрямків визначив міста світу, які роблять кроки до сталого майбутнього з мінімальним викидом вуглецю в атмосферу.
Про це повідомляє The Global Destination Sustainability Index.
Під час формування рейтингу брали до уваги такі показники:
- переробка відходів;
- стан повітря;
- наявність велосипедних доріжок;
- екологічність громадського транспорту;
- номера у готелях, сертифікованих як екологічно чисті;
Перше місце в рейтингу зайняло шведське місто Гетеборг, яке визнавали найбільш екологічним у світі з 2016 по 2021 рік. Місто надає найкращі умови для власників електротранспорту, а практично весь громадський транспорт працює на відновлювальних джерелах енергії. Також, у Гетеборзі активно борються з використанням одноразового посуду та пластику.
Аналітики відзначили домінування скандинавських країн у рейтингу, оскільки вони найактивніше просувають сталий розвиток. Наприклад, місто Осло зробило значний стрибок з 10 на 2 місце, завдяки поліпшенню стратегії та успішній реалізації проєктів. Копенгаген утримується на третьому місці, а Гельсінкі піднялись з 12 на 4 місце.
Які країни увійшли у ТОП-10
- Гетеборг, Швеція.
- Осло, Норвегія.
- Копенгаген, Данія.
- Гельсінкі, Фінляндія.
- Берген, Норвегія.
- Орхус, Данія.
- Ольборг, Данія.
- Глазго, Велика Британія.
- Бордо, Франція.
- Стокгольм, Швеція.
Загалом, у рейтинг увійшли 17 міст Західної Європи, одне місто з Північної Америки та сім міст з Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Як повідомляла Екополітика раніше, Данія очолила рейтинг найбільш екологічно чистих країн світу за 2023 рік, що приділяють найбільше уваги захисту навколишнього середовища.