Мета проєкту полягає в тому, щоб мати можливість повторно використовувати текстильні вироби, використовуючи "термоплавкі" нитки для їх зшивання. Ці нитки плавляться при певних температурах в демонтажних печах з низьким рівнем викидів, здатних обробляти тонни одягу.
Бельгійський стартап Resortecs пропонує глобальні запатентовані рішення, які дозволяють переробити одяг завдяки автоматичному його розбиранню в промислових масштабах.
Про це запевняють у компанії Resortecs, передає brusselstimes.com.
Першу розбірну піч компанія планує відкрити вже на початку жовтня. Це дозволить продемонструвати технологію першим комерційним партнерам, серед яких такі світові бренди, як Tommy Hilfiger, H&M і Décathlon. Друга піч буде відкрита у наступному році.
"Ці дві печі зможуть переробляти від 10 до 13 тонн одягу у день – масштаби, які ніколи раніше не спостерігалися на глобальному рівні", – зазначають представники компанії.
Текстильна промисловість відома своїм великим вуглецевим слідом. "Це третій за величиною забруднюючий сектор у світі, на який щорічно припадає 1,2 мільярда тонн викидів CO2, – заявляє Resortecs. – Переробляючи одяг, а не викидаючи або спалюючи його, можна запобігти потраплянню на сміттєзвалища 34 мільйонів тонн текстилю на рік".
Технологія Resortecs увійшла у шорт-лист фіналістів у номінації "крок вперед" премії Enterprise Europe Network 2021 року – премії, підтримуваної Європейською комісією. Переможців оголосять 1 жовтня.
Нагадуємо, ЕкоПолітика писала про те, що у листопаді 2021 року український екостартап майстерня S.Lab, який виготовляє біорозкладні речі з грибів і коноплі, представить Україну на University Startup World Cup, що пройде в Китаї.