З 10 грудня в Україні почав діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів в Україні. Безплатне їх розповсюдження в магазинах тепер заборонено, а за один пакет доведеться заплатити від 2 до 3 гривень.
Але навіщо платити за шкідливу для довкілля річ, якщо можна прийти до магазину з екоторбою чи іншим екологічним аналогом поліетиленових пакетів. Які альтернативи вже можна використовувати замість звичайних пакетів – читайте в матеріалі ЕкоПолітики.
Екологічною заміною пакетів із поліетилену можуть стати:
Екоторби, шопери та інші багаторазові сумки з тканини. Такий варіант заміни є не лише екологічним, а й місткішим та більш стильним. Окрім того, їх можна прати, а отже, такі альтернативи послужать не один рік.Орієнтовна вартість екосумки – від 9 до 200 гривень. Ціна залежить від матеріалу, бренду, дизайну тощо.
Плетені сумки, або "авоськи". За функціоналом вони схожі до екосумок, але придатні тільки для більш габаритних продуктів (хліб, молоко, упаковки з крупами). Такі сітки, зв’язані гачком, теж придатні до багаторазового використання. До того ж вони сьогодні ще й у тренді. Ціна авоськи середніх розмірів, яка витримує до 9 кг, – від 60 до 100 гривень.
Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір – найпростіший спосіб пакування. Нині є паперові пакети, розраховані на велику вагу, і вони анітрохи не гірші за поліетиленові. Вони коштують приблизно від 10 до 12 гривень.
Екомішечки. Такі торбинки підходять для зберігання сипучих продуктів: борошна, різних круп, цукру, горіхів, овочів, фруктів. Вони теж є багаторазовими, адже матеріал можна прати. Такий мішечок можна як зшити самому, наприклад, зі старого тюлю, так і придбати готовий – від 60 до 200 гривень.
Контейнери. Їх можна використовувати коли потрібно купити щось, для чого не підійдуть ані паперові пакети, ані торбинки-сітки — м’ясо, заморожена риба, ягоди тощо.
Рюкзак. Деякі продукти можна просто скласти в рюкзак, без використання великої кількості пакетиків.
Нічого. Це теж альтернатива. Часто ми використовуємо пакети просто за звичкою, коли цілком можна обійтися без них. Один предмет, як-от зубну пасту, можна донести з магазину в руці чи кишені.
Нагадаємо, що ексміністр захисту довкілля Роман Абрамовський розповів, що в Україні заборонять після поліетиленових пакетів.
Раніше ЕкоПолітика також повідомляла про флешмоб, у якому українці розривають стосунки з пластиковим пакетом.
Флешмоб в українському сегменті фейсбуку запустили невдовзі після того, як у червні Верховна Рада ухвалила Закон "Про зменшення обігу пластикових пакетів на території України".