Вченими винайдена “зелена” технологія виробництва аміаку  shutterstock

Вченими винайдена “зелена” технологія виробництва аміаку 

Людмила Гончаренко

Виробництво аміаку відбувається в устаткуванні розміром з холодильник, а отже процес його добування можна налагодити на будь-якій фермі

Проривний спосіб виробництва аміаку без шкоди для навколишнього середовища розроблений вченими з австралійського Університету Монаша, щоб забезпечити сільське господарство життєво важливими добривами в умовах глобального потепління. Найцікавіше в тому, що для його виробництва потрібні реактори розміром з холодильник.

Про це пише онлайн-журнал GrowHow.in.ua.

Аміак (NH3) є глобально важливою сировиною для виробництва добрив, без яких неможливо виробляти харчові продукти. На сьогодні аміак виробляють за допомогою каталізуючої металами реакції між газоподібним азотом і воднем з природного газу з використанням встановленої технології, відомої як процес Габера-Боша.

Відомо, що виробництво кожної метричної тонни аміаку призводить до викиду приблизно 1,9 метричної тонни діоксиду вуглецю, що становить приблизно 1,8% світових викидів вуглецю.

Група науковців з Університету Монаш на чолі з професором Дугом Макфарлейном, доктором Брайаном Сурьянто і доктором Олександром Симоновим розробила процес, заснований на солях фосфонію, який являє собою прорив в подоланні цієї вуглецевоємної проблеми.

Дослідження, опубліковане в журналі Science, розкриває потенціал виробництва аміаку і добрив з поновлюваних джерел енергії в реакторах розміром з холодильник. Тому виробництво може бути локально розгорнуто на рівні окремої ферми або громади.

Методи прямого синтезу аміаку з нульовим вмістом вуглецю включають електрохімічну реакцію відновлення азоту, яка може виробляти аміак при кімнатній температурі та за наявності тиску (з повітря), води й поновлюваних джерел енергії.

Всесвітньо відомий хімік, професор Макфарлейн вважає, що використання вуглецево-нейтральних виробничих технологій може привести до використання аміаку в якості палива і заміні викопного палива до 2050 року. 

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, що Україна потрапила в ТОП по скороченню викидів СО2 у світі.

Читайте також
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції

Це черговий етап декарбонізації процесів виготовлення цементу, товарного бетону і залізобетонних виробів

Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ

Також вже є деталізований план будівництва резервних електростанцій

Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO
Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO

Аналітики впевнені, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у заходи “зеленого переходу”

Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві
Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві

Фермери будуть зобов’язані його сплачувати, починаючи з 2023 року