У Великобританії у Південному Кестевені в Лінкольнширі щомісяця 26 тонн харчових відходів перетворюють на біогаз.
В рамках схеми випробувань, за 4 роки вдалося зібрати 1137 тонн небажаної їжі, а у 2021 році – 200 тонн, повідомляє ВВС.
Зібрані харчові відходи доставляють на установку анаеробного зброджування, де і виробляється газ.
Хоча анаеробне розщеплення не вважається переробкою, в рада Південного Кестевена пояснили, що така утилізація краща, ніж потрапляння їжі на сміттєзвалище. Також уряд розглядає питання про те, щоб зробити збір харчових відходів обов’язковим для всіх рад.
Для збору відходів кожному домогосподарству давали по одному контейнеру для кухні та вулиці, який щотижня збирали з бордюру.
У звіті зазначається, що спочатку брали участь близько 80% домогосподарств, які з часом зменшувалися.
Рада підрахувала, що продовження щотижневого збору харчових відходів буде коштувати від 952 000 фунтів стерлінгів до 1 301 000 фунтів стерлінгів щороку для району, адже можливе зростання цін на бензин.
"Вага харчових відходів, зібраних щомісяця, залишався незмінним протягом перших двох років випробувального періоду, становивши в середньому 26 тонн на місяць", – йдеться у звіті.
Також в ньому зазначили, що хоча збір відходів тривав під час обмежень пандемії Covid-19, їх кількість зменшилася, а кількість змішаного сухого перероблення та залишкових відходів значно зросла за той же період.
"Це може бути пов’язано з обмеженнями, накладеними на осіб, які призводять до того, що вони проводять більше часу вдома, та переглянутими домовленостями в центрах переробки побутових відходів" – пояснили в звіті.
Звіт має бути обговорений Комітетом з огляду навколишнього середовища Південного Кестевена у травні.
Нагадаємо, експерти підготували 13 порад про те, як зменшити кількість харчових відходів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні місто Хмельницький за чотири роки заробило понад 6 мільйонів гривень на виробництві електроенергії зі звалищного газу, який видобувають на місцевому полігоні твердих побутових відходів.