В Україні запрацювала єдина екологічна платформа "ЕкоСистема" Shutterstock

В Україні запрацювала єдина екологічна платформа "ЕкоСистема"

Олена Яценьо

Раніше портал запустили в тестовому режимі

Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про Єдину екологічну платформу "ЕкоСистема", яка врегульовує питання функціонування офіційного національного вебпорталу, що надає довкіллєві дані й екологічні адмінпослуги.

Про рішення уряду надати сайту "ЕкоСистема" юридичного статусу повідомив заступник міністра захисту довкілля Руслан Стрілець.

За його словами, ухвалений документ визначає цей портал як загальнодержавну екологічну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему.

"Вона ("ЕкоСистема" — Ред.) покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також — ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом і громадою з метою отримання адміністративних послуг у довкіллєвій сфері", — написав посадовець на своїй сторінці у фейсбуці.

Про платформу "ЕкоСистема"

Державна платформа "ЕкоСистема" буде інтегрована з вебпорталом "Дія" та функціонуватиме суто за принципом paperless, що забезпечить відкритість і верифікованість даних про довкілля в онлайн-доступі 24/7.

Нині "ЕкоСистема" містить:

  • сім онлайн-послуг;
  • 66 реєстрів відкритих екологічних даних (до кінця року цей показник має зрости до 80);
  • три інтегрованих інформаційних ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів.

Як розповів Стрілець, у найближчому майбутньому фахівці активно працюватимуть над збільшенням кількості оприлюднених наборів екологічних даних. Зокрема, незабаром портал міститиме 29 електронних послуг у сфері захисту довкілля та 172 відкритих реєстри екологічних даних.

"Переконаний, що в майбутньому "ЕкоСистема" стане справді сучасним і ефективним інструментом управління природними ресурсами та платформою для пошуку актуальної інформації про стан довкілля в Україні”, — сказав він.

Очільник Міндовкілля Роман Абрамовський зазначив, що запуском цієї екологічної платформи Україна також виконує зобов'язання, що передбачені Орхуською конвенцією.

Окрім того, функціонування порталу сприятиме:

  • забезпеченню високого рівня поінформованості українців про стан довкілля;
  • полегшенню впровадження механізму електронного урядування;
  • гарантуванню прозорості в діяльності органів виконавчої влади;
  • спрощенню узагальнення та систематизації інформації про довкілля, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;
  • узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості в ухваленні рішень, які стосуються екологічної політики тощо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство цифрової трансформації спільно з Міндовкілля запустили державний портал ЕкоСистема в тестовому режимі ще кілька місяців тому.

Читайте також
Сервіс "Екомапа" впав після кібератаки на сайт Міндовкілля
Сервіс "Екомапа" впав після кібератаки на сайт Міндовкілля

Міністерство почало працювати над новим технічним рішенням

У Міндовкілля розповіли, як зміниться кліматична політика України у 2022-му
У Міндовкілля розповіли, як зміниться кліматична політика України у 2022-му

У планах посилити ефективність екологічного фінансування за допомогою реформи екоподатків

"е-Зеленка": найпопулярнішу послугу Міндовкілля тепер можна отримати онлайн
"е-Зеленка": найпопулярнішу послугу Міндовкілля тепер можна отримати онлайн

Щороку до відомства надходить понад 5 тис. звернень щодо отримання такого висновку