В Україні запустили освітню та комунікаційну мультимедійну платформу для віртуальних подорожей Чорнобилем.
Цей проєкт з'явився завдяки ініціативі Офісу президента України, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Як зазначається, сайт chornobyljourney.org є продовженням мультимедійної виставки, відкритої до 35-річчя Чорнобильської катастрофи на ВДНГ.
Що можна зробити на сайті "Чорнобиль. Подорож"
- Поділитися історією про Чорнобиль чи баченням його майбутнього
У блоці "Люди" на користувачів чекають історії свідків, сучасників аварії на ЧАЕС, а також спеціальна форма, щоб доповнити проєкт своєю історією.
Щоб поділитися думкою про розвиток Чорнобиля, потрібно натиснути на відео з дискусією фахівців у блоці "Сьогодні, завтра".
- Розвіяти головні міфи про Чорнобиль разом із фахівцями
Над проєктом працювала команда з понад двохсот фахівців: від істориків до радіологів. На сайті представлено розсекречені документи та наукові дослідження, що допомагають розібратися у причинах трагічних подій і зруйнувати поширені міфи про Чорнобиль.
- Вирушити у віртуальну подорож зоною відчуження
Побачити з висоти пташиного польоту теперішній стан Чорнобиля, Прип'яті, радіолокаційну станцію "Дуга" та покинуті села Полісся можна у блоці "Природа" завдяки відео, спеціально знятому для проєкту "Чорнобиль. Подорож" у форматі 360⁰.
Ініціативу створення такого сайту підтримали також Міністерство культури та інформаційної політики, Міндовкілля й Державне агентство України з управління зоною відчуження.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який передбачає додаткове фінансування найбільшого в Україні об'єкта природно-заповідного фонду, а саме — Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в День Незалежності України, 24 серпня, посеред Чорнобильського лісу відкрили перше Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива.