В Україні зʼявиться перший регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності shutterstock

В Україні зʼявиться перший регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності

Катерина Бєлоусова

Офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади

На Дніпропетровщині відкрили перший в Україні регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності.

Відповідний меморандум підписали Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження з Дніпропетровськими обладміністрацією та обласною радою, йдеться на Facebook-сторінці відомства.

Зазначається, що регіональні офіси допоможуть громадам ставати енергоефективними й впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.

"Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад”, – сказала голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час відкриття офісу на Дніпропетровщині.

Вона підкреслила, що офіс створить платформу для співпраці, що матиме низку переваг, зокрема:

  • економія бюджету;
  • комфортніші школи та лікарні; 
  • нові робочі місця;
  • конкурентний бізнес.

"Наша місія – заохочення, інформування та практична підтримка провідної ролі громад у зміцненні енергонезалежності та низьковуглецевому розвитку держави. Ми, разом з місцевою владою, сформуємо армію професійних, компетентних та цілеспрямованих енергоменеджерів, які стануть рушійною силою енергоефективних змін", – сказала Замазєєва.

Зазначається, що офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади  у таких основних напрямах як:

  • управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення "подушки енергетичної безпеки" регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
  • залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

Нагадаємо, у проєкті Державного бюджету України на 2024 рік передбачено нову бюджетну програму "Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації" у розмірі 759,2 мільйона гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.

Читайте також
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати

Установа наразі не може виконувати завдання, задля яких була створена

Державний фонд декарбонізації: чекаємо на сумне майбутнє?
Державний фонд декарбонізації: чекаємо на сумне майбутнє?

Державний фонд декарбонізації не може фінансувати кліматичні заходи

У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси
У декарбонізації промисловості ЄС можуть допомогти великі теплові насоси

Сфера виробництва теплових насосів активно розвивається на заводах по всій Європі через необхідність декарбонізації промисловості