В Україні зʼявиться перший регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності shutterstock

В Україні зʼявиться перший регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності

Катерина Бєлоусова

Офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади

На Дніпропетровщині відкрили перший в Україні регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності.

Відповідний меморандум підписали Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження з Дніпропетровськими обладміністрацією та обласною радою, йдеться на Facebook-сторінці відомства.

Зазначається, що регіональні офіси допоможуть громадам ставати енергоефективними й впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.

"Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад”, – сказала голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час відкриття офісу на Дніпропетровщині.

Вона підкреслила, що офіс створить платформу для співпраці, що матиме низку переваг, зокрема:

  • економія бюджету;
  • комфортніші школи та лікарні; 
  • нові робочі місця;
  • конкурентний бізнес.

"Наша місія – заохочення, інформування та практична підтримка провідної ролі громад у зміцненні енергонезалежності та низьковуглецевому розвитку держави. Ми, разом з місцевою владою, сформуємо армію професійних, компетентних та цілеспрямованих енергоменеджерів, які стануть рушійною силою енергоефективних змін", – сказала Замазєєва.

Зазначається, що офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади  у таких основних напрямах як:

  • управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення "подушки енергетичної безпеки" регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
  • залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

Нагадаємо, у проєкті Державного бюджету України на 2024 рік передбачено нову бюджетну програму "Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації" у розмірі 759,2 мільйона гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.

Читайте також
Фінансування Фонду декарбонізації наступного року зросте майже вдвічі
Фінансування Фонду декарбонізації наступного року зросте майже вдвічі

За 3 місяці активної роботи установа надала кредити для реалізації понад 30 проєктів

Фонд декарбонізації: як працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити
Фонд декарбонізації: як працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити

Наразі 7 проєктів вже отримали кошти, ще 21 – знаходиться на розгляді

Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації
Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації

Він вважає, що цей небезпечний тренд потрібно якомога швидше змінити