В Україні стартувала ініціатива “зеленого” відновлення на місцях facebook.com/plato.ua

В Україні стартувала ініціатива “зеленого” відновлення на місцях

Катерина Бєлоусова

Ініціатива покликана забезпечити при відновленні країни принцип “відбудоване має бути кращим, ніж втрачене”

В Україні стартувала ініціатива "”Зелене” відновлення: відбудова заради кращого майбутнього", яка пропонує розробку рекомендацій на секторальних та територіальних рівнях.

Її запустила робоча група Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, повідомляє Інформаційний центр “Зелене досьє”.

Експерти пропонують аналіз  положення урядового плану відбудови України, пропозиції та дослідження громадських організацій та експертів, рекомендації міжнародних партнерів. А також аналізуватимуть актуальну інформацію, зокрема, про перевагу новітніх сталих систем над старими в умовах війни.

Окрім того, їхні рекомендації та конкретні пропозиції щодо “зеленого” відновлення для різних секторів та територій будуть представлені галузевим міністерствам та регіональним структурам, поширені через соціальні мережі та медіа.

Актуальність ініціативи:

  • в Україні та ЄС розробляються програми відбудови України та механізми фінансування;
  • вкрай важливо закласти засади не відбудови минулого, а побудови майбутнього, на засадах сталого розвитку, без повторення помилок минулого, заради кращого майбутнього;
  • інтеграція принципів “зеленої” політики до цього процесу від самого його початку має стати наскрізним завданням для всіх задіяних структур і всього суспільства;
  • розробка рекомендацій та конкретних пропозицій щодо “зеленого відновлення” для різних галузей та територій – необхідний крок для належної відбудови України.

В матеріалі зазначили, що ініціатива покликана забезпечити при відновленні країни принцип “відбудоване має бути кращим, ніж втрачене”.

Розроблений аналітичний документ буде публічно презентований, доступний на сайті платформи та організацій-учасниць, поширюватиметься до регіональних і національних структур, відповідальних за повоєнне відновлення України. А принципи “зеленого” відновлення будуть враховуватися в планах відбудови України.

Ініціатива впроваджується в  рамках проєкту "Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 2021-2023".

Нагадаємо, Євросоюз готовий надавати Україні експертну та практичну допомогу в оцінці завданої шкоди, в процесі післявоєнної відбудови та відновлення довкілля.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, голова Міндовкілля Руслан Стрілець заявив, що Литва допоможе Україні у переробці зруйнованих війною будинків та інших відходів руйнації.

Читайте також
Яка погода буде в Україні у серпні
Яка погода буде в Україні у серпні

Прогноз погоди в Україні на серпень. Що чекає на українців: дощі, вітер чи тепло?

В Міндовкілля назвали суми та кроки для відновлення природи України після війни
В Міндовкілля назвали суми та кроки для відновлення природи України після війни

Стратегічною ціллю повоєнного відновлення є чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку

Екоактивісти запропонували шляхи покращення післявоєнної відбудови України
Екоактивісти запропонували шляхи покращення післявоєнної відбудови України

Відновлення потребуватиме від $500 мільярдів до $1000 мільярдів не лише масових інвестицій, а й грантів, передачі знань і технологій тощо

Названі пріорітети "зеленої реконструкції" у післявоєнній відбудові України
Названі пріорітети "зеленої реконструкції" у післявоєнній відбудові України

Зелена реконструкція є необхідністю для забезпечення виживаності та конкурентоспроможності економіки України в майбутньому