В Україні розрахували масштабні збитки від екологічних злочинів shutterstock

В Україні розрахували масштабні збитки від екологічних злочинів

Олена Яценьо

За даними ДБР, до таких правопорушень часто причетні посадовці та працівники державних органів

Державне бюро розслідувань (ДБР) відзвітувало про збитки від екологічних злочинів за 10 місяців цього року, які сягнули понад 404 млн грн.

Такі дані за результатами кримінальних проваджень бюро опублікувало на своєму сайті.

"В економічному розрізі держава втратила від екологічних злочинів сотні мільйонів гривень. Розмір встановлених збитків, які виявили працівники ДБР у надісланих до суду обвинуваченнях у цій сфері, перевищив 404 млн гривень. Водночас завдяки ДБР відшкодовано збитків на суму понад 49 млн гривень", — ідеться в повідомленні.

Як розповіли в пресслужбі ДБР, до екоправопорушень часто причетні посадовці та працівники державних органів, до службових обов’язків яких належить захист лісів і водойм від незаконних рубок і браконьєрства. Загалом із початку роботи відомство повідомило про підозру 334 особам, стосовно 292 фігурантів до суду надіслано 147 обвинувальних актів.

Зокрема, до суду надіслано обвинувальні акти щодо двох держслужбовців категорії "А", дев'яти поліціянтів, одного прикордонника, 198 працівників Державної лісової охорони, шести працівників Державного рибного агентства, трьох військовослужбовців, одного працівника Державної кримінально-виконавчої служби України, 72 інших осіб.

"Корумповані посадовці зловживають своїми повноваженнями заради легкої наживи, неправомірної вигоди, а інколи здійснюють екологічні злочини через службову недбалість. Ці суспільно небезпечні дії повинні бути не тільки виявлені, а й попереджені. Тому ДБР не припинить докладати зусиль щодо розкриття та протидії екологічним злочинам", — наголосили у відомстві.

Раніше ЕкоПолітика писала, що станом на серпень Державне бюро розслідувань спрямувало до суду проваджень щодо екологічних злочинів на суму понад 163 млн грн.

Читайте також
Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест
Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест

Серед них – незаконні рубки, забруднення земель та повітря

Екологи розповіли, які тваринки голодуватимуть через прибирання опалого листя
Екологи розповіли, які тваринки голодуватимуть через прибирання опалого листя

Маєте ще один аргумент, аби залишити гарний осінній килим у спокої

Щоб викорінити корупцію в лісовій галузі, потрібен не один рік, — Світлана Гринчук
Щоб викорінити корупцію в лісовій галузі, потрібен не один рік, — Світлана Гринчук

Серед іншого, ми детально обговорили одне з найгостріших питань, яке турбує представників промисловості – впровадження НДТМ та отримання інтегрованих довкіллєвих дозвілів