Українців запросили долучитися до конкурсу "Дельфін в обмін на пластикові кришечки", який передбачає збирання пластику для його утилізації.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у Facebook.
Як наголошують у міністерстві, щороку дедалі більше пластику опиняється в річках у Чорному морі. За даними дослідження проєкту EMBLAS з’ясувалося, що 83% морського сміття, знайденого в Чорному морі, становить пластик.
"Пропонуємо унікальну можливість – допомогти Чорному морю та річкам стати чистими й дати пластиковому сміттю друге життя. Для цього треба обміняти 10 кг кришечок та іншого пластику, промаркованого "2" (HDPE пластик), на дизайнерський пазл-дельфін, створений із цього ж пластику", – пишуть у пресслужбі Міндовкілля.
Участь у конкурсі можуть узяти школярі, студенти, представники громадських та інших організацій і всі, хто вболіває за чистоту морів України. До участі в конкурсі запрошують як окремих учасників, так і команди.
Як узяти участь:
- до 15 червня зареєструватися за посиланням;
- до 1 вересня назбирати 10 кг пластику з позначкою "2". Це пластик позначений номером "2"/"02" у трикутнику чи написом "HDPE"/"PE-HD" під трикутником. Зазвичай це кришечки від напоїв, кольорові пляшки з-під побутової хімії тощо;
- безплатно надіслати пластик до майстерні "Пластикова реінкарнація" (адреса майстерні надійде на електронну пошту після реєстрації);
- до 1 жовтня очікувати на подарунок у вигляді пазла-дельфінчика на вказане під час реєстрації відділення.
Важливо, щоб пластик був чистий та без етикеток, а також відсортований за кольорами.
Конкурс проводить команда #ZeroWasteSchoolХерсон за підтримки проєкту ЄС/ПРООН "Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря" (EMBLAS) та у співпраці з Міндовкілля.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що українців закликали приєднатися до марафону корисних звичок "Еконебайдужі".
Нагадаємо також, що молодіжна програма UPSHIFT Green оголосила конкурс на найкращий екологічний проєкт.
Тим часом у Херсоні учасники шкільної екологічної команди перетворюють пластикові кришечки та інші відходи на дизайнерські речі.