В Україні презентували Кліматичну платформу ФРУ: що вона передбачає ФРУ

В Україні презентували Кліматичну платформу ФРУ: що вона передбачає

Олена Яценьо

Це інструмент, який сприятиме реалізації партнерства між державою та бізнесом у питаннях "зеленого" переходу

Федерація роботодавців України на своїй головній зустрічі року Ukrainian Employers Annual Meeting презентувала Кліматичну платформу.

Її створенням займаються спільно зі стратегічними партнерами — Конфедерацією промисловості Данії (Dansk Industri - DI) та New Democracy Fund, ідеться на сайті ФРУ.

"Українському бізнесу потрібні "зелені" перетворення для збереження конкурентоздатності, можливості розвитку, для того, щоб українці мали робочі місця в Україні з конкурентними заробітними платами. Але українська промисловість, щоб досягти екологічних нормативів і цілей, які ставить перед собою наша держава в питаннях "зеленого" переходу, потребує впровадження ефективного державно-приватного партнерства", — зазначили в пресслужбі.

Як зауважили у ФРУ, від бізнесу потрібні нові екологічні технології та підходи, а від держави — сучасні механізми державної підтримки.

На думку підприємців, справедливий "зелений" перехід до екологічно безпечної економіки означає не лише покращення екологічної ситуації за будь-яку ціну, а й створення можливостей для розвитку бізнесу та економічного зростання.

Кліматична платформа ФРУ — це інструмент, який сприятиме реалізації партнерства між державою та бізнесом у питаннях "зеленого" переходу, консолідованому та солідарному захисту інтересів членів ФРУ.

У планах федерації передбачено таке:

  • здійснити аудит можливостей та проблем секторів економіки;
  • надати чіткі орієнтири владі щодо проблем, які галузі самостійно не розв'яжуть;
  • впливати на формування політики держави та не допускати погіршення умов ведення бізнесу.

Водночас Кліматична платформа ФРУ дасть змогу:

  • лобіювати інтереси українського бізнесу;
  • отримувати запити та інформацію від вітчизняних компаній;
  • надавати їм консультації;
  • обмінюватися досвідом з українським бізнесом та європейськими організаціями роботодавців.

Серед планів федерації також називають такі:

  • розроблення методики оцінки карбонового сліду;
  • імплементація найкращих європейських практик і досвіду "зеленого"
    переходу;
  • ефективний networking із партнерами з DI та ЄС.

Зокрема, як успішний приклад із реалізації "зеленого" переходу ФРУ навела данський досвід, що передбачає тісне партнерство держави та бізнесу, у якому кожна зі сторін робить виважені кроки для досягнення спільної мети.

Зазначається, що в Данії функціонують Кліматичні партнерства, які об'єднують "найбільших забруднювачів", зокрема: авіацію, будівництво, судноплавство та виробництво суден, енергоємну промисловість, внутрішній транспорт, харчову промисловість, АПК та інших.

Керують роботою партнерств власники великих данських компаній та/або СЕО, що є найбільш значимими для відповідного Кліматичного партнерства. У кожному з них працюють як представники бізнес-організацій, компаній, так і представники міністерств.

Робота таких партнерств забезпечує синергію "зеленого" переходу в Данії.

Представники ФРУ наголосили: "Декарбонізація — це не просто виконання зовнішніх вимог, вона має починатися всередині країни та забезпечувати створення можливостей для економічного зростання", що й утілює данська модель.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Федерація роботодавців України на засіданні комітету екології та розвитку "зеленої" економіки презентувала документ під назвою "Візія бізнесу стосовно основних законодавчих ініціатив і політик у сфері навколишнього природного середовища, клімату та зменшення викидів парникових газів".

Читайте також
€4,8 млрд доходів від продажу квот ЄС спрямує на net-zero проєкти
€4,8 млрд доходів від продажу квот ЄС спрямує на net-zero проєкти

Це допоможе впровадити передові чисті технології в життя по всій Європі

Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі
Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі

Вони підкреслили вирішальну роль приватного сектора в стимулюванні інновацій та прискоренні інвестицій для переходу на чисту енергію

Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати
Фонд декарбонізації досі не запрацював: отримує гроші, але не може їх використовувати

Установа наразі не може виконувати завдання, задля яких була створена