Українські підприємці долучилися до формування екопрограми країни, — ФРУ shutterstock

Українські підприємці долучилися до формування екопрограми країни, — ФРУ

Олена Яценьо

Бізнес представив свою позицію щодо законопроєктів в екосфері, які розробила влада

Федерація роботодавців України (ФРУ) на засіданні комітету екології та розвитку "зеленої" економіки презентувала документ під назвою "Візія бізнесу стосовно основних законодавчих ініціатив і політик у сфері навколишнього природного середовища, клімату та зменшення викидів парникових газів".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву ФРУ, опубліковану на сайті.

Як зазначається, цей документ містить позицію українських компаній, які забезпечують роботою більшість українців, щодо законопроєктів в екосфері, які розробила влада.

"Візія — це дороговказ, який визначатиме бачення та пропозиції українських роботодавців стосовно основних законодавчих ініціатив і політик у сфері навколишнього середовища та питань клімату. З презентацією може ознайомитися широке коло стейкхолдерів: громадські організації, професійні екологічні асоціації, міжнародні партнери, бізнес і, звісно ж, представники уряду та Верховної ради", — пояснив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

За його словами, документ буде "живим" і постійно змінюватиметься, тобто у влади завжди буде змога відстежувати актуальну позицію роботодавців.

Сьогодні Візія містить позицію українських компаній щодо найголовніших екологічних законопроєктів, які зареєстровано у Верховній Раді та подано до розгляду в ЄС. Серед них — проєкти щодо механізму прикордонного вуглецевого коригування (СВАМ), законопроєкти про ринок деревини, державний екологічний контроль, управління відходами, екологічне страхування, державну екоінспекцію тощо.

Щодо кожного з проєктів учасники ФРУ сформували чітку позицію, яка знайшла своє зображення в документі. Зокрема, там чітко вказується, які норми може бути використано для тиску на бізнес, які — перетворитися із часом на корупційну схему, а які містять нереальні з погляду економіки терміни виконання. Так у федерації сподіваються спільно із владою напрацювати дієве екозаконодавство, що справді захищатиме довкілля й не чинитиме перешкод на шляху розвитку та модернізації українських підприємств.

Нагадаємо, що раніше Європейська бізнес-асоціація (ЕВА) закликала українську владу, спільно з бізнесом, створити дорожню карту екологічних реформ. Адже, на переконання ЕВА, без синергії влади та роботодавців неможливо досягти успіхів в екотрансформації економіки.

В ЕВА зазначили, що сучасні реалії вимагають від відповідального бізнесу не лише стежити за європейськими екологічними трендами, але й відігравати проактивну роль у формуванні державної політики у сфері захисту довкілля. Водночас влада, формуючи екологічне законодавство, має враховувати позицію бізнесу і знаходити компроміси між амбітними ініціативами й економічними реаліями.

Як повідомляла ЕкоПолітика, експерти Європейської бізнес-асоціації склали список із п'яти пріоритетних довкільних законопроєктів, ухвалення яких позитивно вплине на умови роботи бізнесу в Україні.

Читайте також
Зʼявився порядок денний екокомітету ВРУ на 11 серпня: що розглянуть нардепи
Зʼявився порядок денний екокомітету ВРУ на 11 серпня: що розглянуть нардепи

Нардепи розглянуть лист стосовно заяви екокомітету щодо недопустимості діяльності на території рф систем міжнародної екологічної сертифікації

Зʼявився порядок денний екокомітету Верховної Ради на 13 липня
Зʼявився порядок денний екокомітету Верховної Ради на 13 липня

Нардепи розглянуть проєкт Постанови щодо утворення спеціальної екологічної моніторингової місії для фіксації екологічної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії

Заборона петард і феєрверків: у Раду внесли законопроєкт
Заборона петард і феєрверків: у Раду внесли законопроєкт

Святкові "вибухи" завдають шкоди не лише людям, але й довкіллю і тваринам

ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів
ВР порекомендували ухвалити профільний закон про національний реєстр викидів

РВПЗ сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань