В Україні почали розробляти Закон "Про систему торгівлі квотами на викиди парникових газів" Shutterstock

В Україні почали розробляти Закон "Про систему торгівлі квотами на викиди парникових газів"

Без достовірних звітних даних про викиди парникових газів важко визначити прогрес в досягненні цілей Паризької кліматичної угоди та сталого розвитку

В Україні вже почали розробляти майбутній закон "Про систему торгівлі квотами на викиди парникових газів".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

"Розробка та дискусія щодо майбутнього Закону "Системи торгівлі квотами на викиди парникових газів" вже розпочалася. З огляду на те, що Україна декларує свою готовність в участі в "Європейському зеленому курсі" – робота над законопроєктом є одним із першочергових завдань. Крім того, Україна має виконувати свої зобов’язання, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, в тому числі за Директивою 2003/87/ЄС (щодо Системи тогівлі викидами)", — сказано в повідомленні.

Він підкреслив, що спільно з Міндовкілля, партнерами зі Світового банку, консультантами та експертами вдалося розобити низку підзаконних актів та наказів, що сформували нормативно-правову та методичну базу, завдяки якій можливий запуск системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ). Вона допоможе органам контролю отримати верифіковані дані щодо викидів на рівні підприємств.

"Без достовірних, точних, звітних даних про викиди парникових газів, важко оцінити та порівняти дані про викиди парникових газів, а також визначити прогрес в досягненні цілей Паризької кліматичної угоди та сталого розвитку. Крім того, функціонування системи МЗВ стане передумовою для запровадження в Україні дієвих ринкових та інших економічних інструментів регулювання викидів парникових газів, перш за все, Системи торгівлі квотами на викиди парникових газів", — написав Бондаренко.

Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що впровадження моніторингу викидів парникових газів є внеском України в Green Deal.

Читайте також
В ЄС ціна квот на викиди СО2 склала у €86,6 за тонну: названі причини
В ЄС ціна квот на викиди СО2 склала у €86,6 за тонну: названі причини

Деякі енергетичні компанії вивантажили багато своїх кредитів, щоб отримати ліквідність, що вплине на ціну квот

Український бізнес може не встигнути вчасно подати звіти по МЗВ, – ЕВА
Український бізнес може не встигнути вчасно подати звіти по МЗВ, – ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням втрутитись та сприяти залученню до діалогу усіх стейкхолдерів

В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд у €97 за тонну: названі причини
В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд у €97 за тонну: названі причини

За останні три місяці ціна емісійних квот у Європі зросла на 68%

В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд
В ЄС ціна квот на викиди СО2 встановила рекорд

Стрімке зростання ціни емісійних квот з EUR5/тонна в 2017 році до поточних показників викликане трьома факторами