Ухвалений закон про МЗВ дозволить Україні в майбутньому запровадити торгівлю квотами на викиди парникових газів. Це одна з топ-тем у наших переговорах з ЄС. Адже Україна є однією з перших країн, з якими ЄС починає діалог щодо "Європейського зеленого курсу", тому вчасні кроки із синхронізації нашого кліматичного законодавства є як ніколи важливими.

Запровадження справедливої системи ціноутворення на вуглець, що стимулюватиме скорочення викидів, модернізацію та технологічні інновації з боку підприємств, є підгрунтям для переходу до низьковуглецевого розвитку. Уряд розраховує на те, що декарбонізація та інтеграція до європейських ринків відбуватимуться одночасно, паралельними треками.

Діалог про "зелену трансформацію" має особливу увагу з боку приватного сектору та експертів, тому спільна робота дозволить знайти взаємовигідне рішення як з точки зору наших амбіцій щодо кліматичної нейтральності, так і з точки зору спроможностей українського бізнесу.

Важливим моментом є доступ до відповідних фінансових ресурсів, а також визначення конкретних часових рамок у сфері кліматичних амбіцій.

Довідково: 

12 грудня 2019 року було прийнято Закон України "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів". Також затверджено три критично необхідних підзаконних акта, які забезпечили повноцінне введення в дію Закону з 1 січня 2021 року.